Zapraszamy do lektury sierpniowego wydania „Poligrafiki”!
20 sie 2021 11:06

W sierpniowej edycji naszego magazynu królują etykiety. Opakowania i etykiety to jeden z niewielu sektorów rynku, które nie ucierpiały w wyniku pandemii COVID-19. Prognozy przewidują wzrost globalnego rynku druku etykiet w tempie CAGR 4,2 proc. rocznie w latach 2021-2026.

O kluczowej roli etykiet w (po)pandemicznych czasach i perspektywach tego rynku pisze Jules Lejeune, dyrektor zarządzający FINAT.

Na temat kondycji i prognoz dla rynku etykiet wypowiada się także Jarek Krasnodębski, przedstawiciel Konica Minolta Business Solutions Polska.

Odpowiedzią na aktualne trendy w produkcji etykiet jest druk cyfrowy – zapewnia Andreas Hoffmann, dyrektor zarządzający firmy DTM Print. Przekonuje też, że przy decyzji o wyborze technologii: inkjet czy suchy toner? -  warto zdecydować się na suchy toner.

Z kolei argumenty na rzecz druku atramentowego znajdą Państwo w artykule „Prosty i efektywny druk etykiet? Postaw na atrament”.

Chociaż druk  cyfrowy zajmuje coraz większą przestrzeń w produkcji etykiet, nie należy zapominać o druku fleksograficznym; o roli wałków rastrowych jako kluczowego elementu tej technologii pisze Andreas Willeke.

O zaletach druku hybrydowego w produkcji etykiet była natomiast mowa podczas wirtualnego wydarzenia firmy Durst „All you need is RSC” zorganizowanego 15 czerwca w Brixen.

W dziale „etykietowym” znajdą Państwo także relacje z najnowszych wdrożeń maszyn: Gallus, Mark Andy, OKI i pierwszej w Polsce maszyny Codimag.

Przy maszynach zaś niezbędne są systemy automatycznej inspekcji – to prawdziwy „Drukarski challenge”. Przedstawiamy działanie w praktyce takich systemów oferowanych przez firmy EyeC oraz Erhardt+Leimer.

Poza tym w sierpniowym wydaniu m.in.: zapowiedzi targów Fespa Global Print Expo 2021 i Packaging Innovations 2021; pierwsza polska drukarnia z rozwiązaniem Fujifilm Onset X3 HS  Dual Robot; Xerox Iridesse w Częstochowskich Zakładach Graficznych oraz kolejny artykuł z cyklu poświęconego sukcesji w firmach rodzinnych – tym razem o fundacji rodzinnej.

Gorąco zachęcamy do lektury!

 

 

 

cript>