Esko uwalnia moc drukowania zmiennych danych
27 sie 2021 09:17

Firma Esko jako pierwsza na świecie wprowadziła technologię połączonej produkcji opakowań, zwiększając możliwości bezpiecznego drukowania zmiennych danych (VDP).

Innowacje wprowadzono na potrzeby nowej współpracy z firmą Scantrust i pionierską firmą opakowaniową ePac Flexible Packaging. W centrum technologii VDP użytej w systemie Esko znajduje się Automation Engine, silnik umożliwiający drukowanie bezpiecznych kodów QR na opakowaniach giętkich na masową skalę.

Drukowanie zmiennych danych może przenieść rolę opakowania na zupełnie nowy poziom — powiedział Paul Land, menedżer produktu Esko i wyjaśnił: Dzięki możliwościom lokalizacji, personalizacji i identyfikowalności postęp w automatyzacji oznacza możliwość dalszego wykorzystania technologii w celu przekształcenia środowiska prepress. Za sprawą wdrożenia w chmurze zapewniającego globalny dostęp do danych 24/7 i nowych możliwości skalowania, Automation Engine umożliwia firmie ePac wykorzystanie mocy VDP – dodał.

Każdy elastyczny pakiet ePacConnect zawiera kod QR Scantrust, a unikalny kod na opakowaniu, który jest mniejszy niż znaczek pocztowy, aktywuje pakiet połączonych towarów i narzędzi do pakowania Scantrust. Dostępne funkcje obejmują narzędzia angażujące konsumentów, aktywną ochronę marki i funkcje zapobiegające podrabianiu, które działają poprzez skanowanie bezpiecznego kodu QR na opakowaniu.

Peter Kostur, dyrektor ds. sprzedaży i partnerstwa Scantrust stwierdził: Nasza platforma może zapewnić ochronę przed fałszowaniem i poprawić identyfikowalność w łańcuchu dostaw, ponieważ drogę każdej pojedynczej etykiety, torebki lub butelki można prześledzić, nawet jeśli znajduje się ona w rękach konsumentów.

Marki wykorzystują technologię interfejsu cyfrowego do łączenia się z konsumentami, integracji z platformami lojalnościowymi i narzędziami do zarządzania relacjami z klientami, a także do wewnętrznych operacji w ramach łańcucha dostaw. Połączone opakowanie składa się z trzech elementów — stwierdził Peter i dodał: Jest zmienny kod QR, środowisko mobilne umożliwiające interakcję użytkownika oraz platforma, która umożliwia klientowi zarządzanie kodami, zawartością produktów i wyodrębnianie danych. Jednak każdy projekt zaczyna się od pytania od marki: Jak otrzymujemy zmienne dane o naszym produkcie?

Automation Engine sprawia, że ​​integracja wymagań VDP jest tak prosta, jak kilka kliknięć myszką. Obecnie integracja wymagań VDP z procesem jest łatwa — podkreślił Paul Land. Proces może odbywać się nawet w chmurze, co zapewnia większą elastyczność w zakresie drukowania zadania w dowolnej lokalizacji. Zazwyczaj po wprowadzeniu szczegółów zamówienia informacje są przekazywane do Automation Engine, który następnie działa jak platforma umożliwiająca komunikację między wszystkimi systemami.

System konsoliduje i przenosi informacje o zmiennych danych, określając ilości i parametry zadania. Na przykład przy liczbie 100 000 rekordów rozszerza pliki i zmienne elementy do druku, a następnie automatycznie rozszerza pliki szablonów do potrzebnych ilości - każdy z własnym unikalnym kodem QR - i układa je do produkcji. Automatyzacja oznacza, że ​​proces, który kiedyś zajmował godziny, a nawet dni, jest teraz realizowany w ciągu zaledwie kilku minut.

Ryan Kiley, dyrektor ds. rozwoju rynku, ePac Flexible Packaging, powiedział, że możliwość produkcji VDP na masową skalę niezależnie od wielkości nakładu była przełomem. Dzięki automatyzacji VDP możemy przyspieszyć tempo wzrostu dodając ludzi, systemy, języki, waluty, podłoża, struktury i technologie — zaznaczył Ryan i dodał: A ponieważ Automation Engine jest oparty na chmurze, oznacza to, że mamy całkowitą kontrolę nad naszą produkcją. Dzięki zespołom, które mają dostęp do plików z dowolnego miejsca i o każdej porze w trybie 24/7, skalowanie produkcji w górę lub w dół w celu zaspokojenia popytu  umożliwia nam przekierowanie produkcji do dowolnego zakładu na całym świecie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Esko