RMGT z ogromnym zamówieniem
6 wrz 2021 11:01

Firma RMGT pozyskała największe w historii zamówienie na maszyny drukujące. Chińska spółka Yintong Corporation postanowiła kupić 56 maszyn arkuszowych z dostawą w ciągu najbliższych trzech lat, co oznacza instalację 338 jednostek drukujących, które będą pracowały w różnych konfiguracjach.

Japoński producent zatrudnił już dodatkowych pracowników, aby poradzić sobie z rozwojem biznesu i zapewnić, że inni klienci nie będą pokrzywdzeni w obliczu realizacji tak dużego zamówienia. Nabywca, firma Yintong zainstaluje maszyny w wielu lokalizacjach w Chinach, w ramach planu rozszerzenia swoich możliwości drukowania online i walki o pozycję lidera na chińskim rynku.

Maszyny są połączeniem modelu SRA1 920 i nowego 970, o nieco większym rozmiarze arkusza. Najbardziej zaawansowana maszyna to ośmioczęściowe urządzenie z opcją utwardzania LED UV, pełnym pakietem kontroli koloru i inteligentnym wspomaganiem procesu drukowania. RMGT zbliża się do osiągnięcia stanu, w którym produkcja będzie w pełni zautomatyzowana, dzięki czemu firma dobrze poradzi sobie nawet z bardzo krótkimi seriami.

W praktyce tylko jedna z maszyn RMGT 970 będzie skonfigurowana jako wariant ośmiokolorowy, uszlachetniający z opcją utrwalania lampami LED UV. Dziesięć będzie pracowało jako maszyny pięciokolorowe, a dziesięć – czterokolorowe, co może sugerować, że będą one obsługiwać zarówno opakowania, jak i druk arkuszowy.

Przewaga wariantów LED UV wskazuje, że rynek chiński, podobnie jak to się dzieje w Europie, staje się rynkiem, na którym szybkość realizacji jest kluczowym czynnikiem. Oczekuje się, że chiński rynek druku online wzrośnie do wartości 269,5 mln dolarów do 2027 roku, podczas gdy globalna wartość rynku poligraficznego miałaby osiągnąć w tym samym okresie 1,5 mld dolarów. Druk online został wyceniony na 983,4 mln dolarów w 2020 roku.

Umowa kupna została podpisana podczas China Print, gdzie Dinga, dystrybutor maszyn RMGT w tym kraju, ogłosił 400 proc. wzrost wartości zamówień. Inny dystrybutor, działający w Wielkiej Brytanii - firma M Partners, pozyskał w tym roku zamówienia od Pyramid Press i BCQ.

Dyrektor zarządzający Mark Stribley tak podsumowuje imponujący kontrakt: „To całkowicie oszałamiające zamówienie z Chin pomaga zilustrować, jak mocną pozycję na rynku zajmują obecnie urządzenia marki RMGT.

Opracowano na podstawie informacji opublikowanych na portalu Print Business

cript>