Cimpress podpisuje umowę partnerską z firmą Canon
7 wrz 2021 09:32

Na mocy podpisanego ostatnio porozumienia między obiema firmami Canon staje się dostawcą atramentowych maszyn drukujących do wielu zakładów Cimpress. Jednak ani Cimpress, ani Canon nie precyzują, o jaką dokładnie liczbę urządzeń chodzi ani które lokalizacje zostaną objęte instalacjami.

Cimpress wykorzystuje już technologię Canon do drukowania komercyjnego w co najmniej dwóch swoich lokalizacjach. W Pixartprinting w Wenecji niedawno zainstalowano Prostream 1800, flagową maszynę do druku atramentowego, natomiast w Druck.at w Austrii na początku bieżącego roku została zainstalowana maszyna VarioPrint iX320.

Nowy Prostream łączy dwa urządzenia z serii Prostream 1000 i, podobnie jak one, jest wyposażony w technologię Hunkeler, działającą w trybie online. Rozwiązanie wymaga współpracy między trzema zespołami w celu stworzenia linii do druku ulotek A3, A4 i A5 w czterech gramaturach. Do tej pory Cimpress preferował rozwiązania HP Indigo do druku cyfrowego, np. firma Pixartprinting pracuje obecnie na pięciu modelach B2 Indigo.

Dyrektor generalny Cimpress, Robert Keane mówi, że: technologia atramentowa odgrywa ważną rolę, zapewnia elastyczność, wydajność i jest pozytywnym krokiem w kierunku zmniejszenia ilości odpadów, przyczyniając się do osiągnięcia naszych celów zrównoważonego rozwoju. Firma oświadczyła, że ​​do 2030 r. zamierza być neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla.

Umowa nie ogranicza się do komercyjnych maszyn drukarskich włączając na przykład maszyny wielkoformatowe takie jak seria Colorado i Arizona. Na mocy porozumienia będą również realizowane transakcje kupna m.in. drukarek atramentowych LabelStream.

Zdaniem przedstawicieli firmy Canon odbiorcami urządzeń działających w technologii atramentowej jest obecnie wiele drukarń online'owych. Dyrektor działu druku komercyjnego w Canon UK, Stuart Rising, powiedział, że pokazuje to, iż rozwój maszyn atramentowych osiągnął poziom dojrzałości, który pozwala dostawcom usług druku uzyskać wysoką wydajność, opłacalność i zwrot z inwestycji bez konieczności rezygnowania z jakości.

Trend dotyczy nie tylko firmy Canon - firma HP również przekonuje drukarnie internetowe do swojej technologii atramentowej. Drukarnie Precision Proco i Solopress zainstalowały maszyny Pagewide T250, podobnie jak Onlineprinters, właściciel Solopress. Cimpress już wcześniej informował o dużych zamówieniach na HP Indigo – zakup 12 maszyn został zainicjowany na targach drupa 2016, a kolejną partię zakontraktowano w kwietniu tego roku, przy czym połowa z nich ma być modelem 100k. Firma deklarowała też plany zamówienia 20 maszyn Landa Nano na targach drupa 2016.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Business