Premiera EFI Reggiani HYPER
8 wrz 2021 12:17

Firma EFI Reggiani wprowadziła na rynek trzecią w tym roku cyfrową maszynę do druku tekstyliów. Premierowe urządzenie drukuje z prędkością do 13 metrów bieżących na minutę przy zachowaniu wysokiej jakości. Tak wysoka przepustowość produkcyjna to rekord dla maszyn w tej klasie.

EFI Reggiani HYPER to urządzenie drukująco-skanujące dostępne w trzech wariantach szerokości: 1,8 metra, 2,4 metra lub 3,4 metra. W konfiguracji do ośmiu kolorów EFI Reggiani HYPER drukuje z prędkością do 13 metrów bieżących na minutę w trybie produkcyjnym, co czyni ją najszybszą tego rodzaju maszyną na rynku.

Zdaniem producenta urządzenie zaprojektowane z wykorzystaniem inteligentnej technologii, umożliwiającej integrację z projektami Przemysłu 4.0, znajdzie zastosowanie w przypadku zadruku dzianin lub tkanin.

Premierowe rozwiązanie można obejrzeć podczas Targów Maszyn Włókienniczych TME, które odbywają się w dniach 8-11 września w Istanbul Expo Center (Turcja).

Kontynuujemy osiągnięcia w zakresie innowacji i dotrzymujemy obietnic dostarczając trzecią w tym roku maszynę do druku na tekstyliach — powiedziała wiceprezes i dyrektor generalny EFI Reggiani, Adele Genoni i dodała: Dzięki nowemu modelowi HYPER nasz zespół badawczo-rozwojowy osiągnął szczególny sukces wprowadzając innowacje pomimo ograniczeń wynikających z pandemii.

EFI Reggiani HYPER daje użytkownikom możliwość obejścia wcześniejszych ograniczeń dzięki nowym możliwościom projektowania i wysokiej jakości druku przy bardzo dużej prędkości produkcyjnej.

Jesteśmy podekscytowani uzupełnieniem naszego portfolio o niezawodne, ​​bardzo szybkie urządzenie, które zapewnia większą wydajność niż inne rozwiązania tego typu - powiedziała Genoni i wyjaśniła: Dzięki unikalnemu projektowi 72 głowic drukujących, które zapewniają doskonałą recyrkulację atramentu oraz systemowi recyrkulacji ciągłej, HYPER jest również mistrzem w zakresie czasu bezawaryjnej pracy i niezawodności.

Dzięki HYPER producenci tekstyliów skorzystają z innowacyjnego rozwiązania produkcyjnego, które opiera się na wieloletnim doświadczeniu i innowacjach firmy EFI Reggiani w zakresie drukowania tekstyliów. Do najważniejszych cech i funkcjonalności EFI Reggiani HYPER można zaliczyć:

  • 72 głowice drukujące z rozdzielczością natywną 600 dpi i zmienną wielkością kropli.

  • Innowacyjny system recyrkulacji atramentu i konserwacji głowic drukujących z możliwością bezdotykowego czyszczenia.

  • Udoskonalony, opatentowany system autokalibracji atramentu pozwalający ograniczyć prace konserwacyjne przy rozruchu maszyny i podczas produkcji.

  • Konstrukcję zapewniającą maksymalną stabilność, dokładność i łatwy dostęp do karetki, co pozwala na płynną konserwację wszystkich głowic drukujących.

  • Szeroką gamę trybów druku oferującą nowe możliwości, wszechstronność oraz eliminującą ograniczenia związane z drukowaniem jednolitych kolorów, wzorów geometrycznych, cienkich linii, głębokiej czerni, płynnych gradientów.

  • Zastrzeżoną elektronikę i oprogramowanie EFI Reggiani z opcją przetwarzania obrazu w czasie rzeczywistym, umożliwiające szybkie wprowadzanie zmian projektowych, maksymalizujace przepustowość druku.

  • Precyzyjny przenośnik taśmowy Kevlar z wbudowanym urządzeniem magnetycznym do nakładania kleju, wraz z opcją kontroli ruchu wzdłużnego taśmy szczególnie potrzebną podczas pracy z dużą prędkością.

  • Kilka opcji podawania i nawijania materiału, w tym oscylacyjny wspornik do składania, nawijarkę małych rolek do 400 mm lub duża nawijarkę rolek do 1600 mm.

  • Suszenie przemysłowe z symetryczną wentylacją i wydajnym odciągiem.

Maszyna jest zasilana oryginalnymi atramentami EFI Reggiani opracowanymi w celu zapewnienia najlepszej wydajności i dłuższej żywotności głowicy drukującej, przy jednoczesnym zapewnieniu głębi kolorów, a także doskonałej trwałości.

Premierowe urządzenie będzie dostępne w ogólnoświatowej sieci sprzedaży od września 2021 r. Dodatkowe informacje na temat EFI Reggiani oraz pozostałych produktów i rozwiązań z oferty tego producenta można znaleźć na stronie firmowej.

Na podstawie informacji firmy EFI Reggiani opracowała BZ