Zapraszamy do lektury wrześniowego wydania „Poligrafiki”!
15 wrz 2021 10:34

Tematem miesiąca jest we wrześniu druk wielkoformatowy, m.in. ze względu na październikowe targi Fespa poświęcone w znacznym stopniu temu segmentowi poligrafii, a także drukowi na tekstyliach. Jak mówi Neil Felton, dyrektor zarządzający Fespa, targi mają pomóc firmom z branży poligraficznej odzyskać siły po pandemii i skupić się na przyszłości oraz szukać nowych możliwości; ma to być ponowne zjednoczenie branży. Możecie Państwo także dowiedzieć się, co na targi szykuje Agfa.

Tradycyjnie przedstawiamy nowości z dziedziny druku wielkoformatowego; tym razem są to premierowe plotery tnące firmy Roland DG oraz nowe atramenty neonowe do druku UV firmy swissQprint.

Innowacyjne rozwiązania niosą ze sobą wielki potencjał, który w pełni ujawnia się dopiero po ich zastosowaniu w warunkach produkcyjnych.  Tak jest w przypadku opartej na chmurze inteligentnej platformy EFI IQ, z której korzysta agencja reklamowa Studio DAR, a także dwóch maszyn Durst pracujących w drukarni Totem.

Jeśli chodzi o druk na tekstyliach, to wydarzeniem było ostatnio przejęcie przez jednego ze światowych liderów tej branży, firmę Kornit Digital, amerykańskiego specjalisty druku 3D – spółki Voxel8. Zaawansowana technologia 3D umożliwi wdrożenie unikalnych aplikacji dekoracyjnych i funkcjonalnych dla wiodących światowych marek.

Fespa dopiero przed nami, natomiast już we wrześniu odbywają się w Warszawie targi Packaging Innovations i Festiwal Druku, a także RemaExtra. W numerze znajdą Państwo zapowiedzi wystawców, m.in. firm Atrium, OKI i Riset.

Poza tym w wydaniu wrześniowym: relacja z Art of Color – spotkania liderów w Poznaniu; problemy globalnego łańcucha dostaw nadal dotykają producentów farb drukarskich; jakich pracowników potrzebuje drukarnia 4.0 oraz jak przekazać firmę rodzinną kolejnemu pokoleniu – a także wiele innych interesujących artykułów, do lektury których gorąco Państwa zachęcamy!

 

 

cript>