Summa z nowym CEO
22 wrz 2021 09:52

Firma Summa NV z siedzibą w Gistel w Belgii powołała Geerta Pierloota na stanowisko dyrektora zarządzającego z dniem 1 października 2021 r.

Erwin Vandousselaere, obecny dyrektor generalny, został mianowany prezesem zarządu w chwili, gdy Ergon Capital przejął firmę od Gimv. Pozostając dyrektorem generalnym grupy, Erwin Vandousselaere będzie nadal koncentrował się na strategicznych projektach w ramach grupy Summa, nadal odgrywając aktywną rolę w rozwoju firmy.

Geert Pierloot rozpoczął karierę w firmie Summa w 1994 roku jako inżynier produktu i od tego czasu zarządza różnymi działami (zarządzanie produktem, sprzedaż, marketing oraz badania i rozwój). Kieruje również działem Laser Division w Nottingham UK jako dyrektor generalny od momentu przejęcia, czyli od 2018 roku.

Dzięki swojemu wykształceniu i doświadczeniu Geert Pierloot jest gotowy podjąć kolejne wyzwanie w swojej karierze. Chcę podziękować Erwinowi i zarządowi za tę wspaniałą szansę. Nie mogę się doczekać objęcia nowego stanowiska i kierowania naszym zmotywowanym zespołem w miarę dalszego rozwoju firmy - mówi Geert Pierloot.

Erwin Vandousselaere dodaje: Mianowanie Geerta na stanowisko dyrektora zarządzającego to właściwa decyzja, dobrze rokująca na przyszłość. Geert ma w sobie „DNA Summy” i od wielu lat zapewnia firmie kluczową wartość dodaną. Jest zatem odpowiednią osobą do prowadzenia codziennej działalności operacyjnej i zarządzania grupą wspólnie ze wzmocnionym zespołem zarządzającym.

W ostatnich latach Summa mocno rozwinęła się w dziedzinie technologii cięcia płaskiego i laserowego. Wraz z mianowaniem nowego dyrektora zarządzającego firma chce wzmacniać pozycję rynkową ploterów rolkowych i płaskich, jednocześnie zwiększając świadomość marki w zakresie rozwiązań cięcia laserowego na rynku oznakowań, ekspozycji, tekstyliów i odzieży.

Opracowano na podstawie informacji firmy Summa