Szybko, szybciej, RAPIDA ECO
23 wrz 2021 11:20

RAPIDA, seria arkuszowych farb offsetowych produkcji hubergroup Print Solutions, sprawdziła się przez wiele lat na rynku jako najszybsza seria farb. Teraz firma zapowiada powtórne wprowadzenie serii na rynek pod nazwą RAPIDA ECO. Powodem jest zmieniona receptura farby, która od teraz nie będzie zawierała olejów mineralnych w składzie. Tym samym RAPIDA ECO stanie się wyjątkowym produktem, ponieważ farby, które szybko wsiąkają w podłoże i jednocześnie są recepturowane na bazie surowców odnawialnych, są rzadko spotykane.

Tak dobre jak zawsze – ale na bazie surowców odnawialnych

Powtórne wprowadzenie serii na rynek poprzedziły intensywne prace badawczo-rozwojowe w laboratorium. Josef Sutter, produktmanager Sheet-fed/UV Europe w hubergroup mówi: Chodziło nam o to, aby klienci, którzy cenią sobie szybkie drukowanie, mogli również otrzymać wersję ekologiczną produktu. Dlatego postanowiliśmy przerecepturować naszą najszybszą serię farbową. To nie było łatwe zadanie, ale cieszymy się, że podjęliśmy to wyzwanie. W ten sposób możemy zaoferować naszym klientom najszybszą farbę akcydensową na bazie olejów roślinnych. 

Tak jak poprzednia wersja, farba RAPIDA ECO umożliwia natychmiastową dalszą obróbkę druków i nadaje się do drukowania z odwracaniem. Do tego farby posiadają wysoką zdolność do pozostawania fresh w kałamarzach farbowych, co jest istotne w krajach o gorącym klimacie.  RAPIDA ECO cechuje się doskonałą drukownością i w drukarniach, które dotychczas stosowały poprzednią jej wersję, nie są konieczne żadne zmiany procesowe.

Zrównoważony rozwój mocno ukorzeniony
Zrównoważony rozwój w zakresie produkcji od dawna jest oczkiem w głowie aktywności rozwojowych hubergroup, a firma zawsze wyznaczała nowe standardy ekologiczne na rynku farb akcydensowych. W roku 2017 hubergroup otrzymał jako pierwszy producent farb drukarskich certyfikat Cradle to Cradle w zakresie farb arkuszowych. Niedawno otrzymał również kompletną certyfikację Cradle to Cradle Material Health dla druku akcydensowego i opakowaniowego. Tym samym hubergroup zapewnia swoim klientom najwyższe standardy środowiskowe dla całego łańcucha dostaw. Jest to możliwe również dlatego, że większość surowców pozyskiwana jest z własnego oddziału Chemicals Division.

Opracowano na podstawie informacji firmy hubergroup