Sun Chemical i Epple rozszerzają ofertę farb
24 wrz 2021 08:00

Firma Sun Chemical poinformowała o nowych produktach w ofercie. Do portfolio trafia farba SunPak DirectFood Plus nadająca się do bezpośredniego kontaktu z żywnością (DFC) i przeznaczona do offsetowego druku arkuszowego opakowań.

Dzięki ulepszonej pigmentacji SunPak DirectFood Plus oferuje większą intensywność i dokładność kolorów niż poprzednik - SunPak Organic. Nowy wariant farby zapewnia stabilność offsetową na tym samym poziomie, co standardowe produkty Sun Chemical o niskiej migracji, takie jak SunPak FSP, co zostało potwierdzone w szeroko zakrojonych testach przemysłowych z wiodącymi partnerami w całej Europie.

Połączenie SunPak DirectFood Plus z wodnymi powłokami barierowymi SunSpec SunStar DFC firmy Sun Chemical daje obecnie drukarniom i właścicielom marek doskonałe rozwiązanie zastępujące plastikowe bariery i wkładki w opakowaniach papierowych.

Rozwój innowacyjnej technologii, która pozwala na bezpieczny, bezpośredni kontakt farby z żywnością wewnątrz opakowania papierowego, jest wynikiem stałej współpracy z niemieckim producentem farb drukarskich, firmą Epple Druckfarben. W 2019 roku firma Sun Chemical podpisała wyłączną umowę z Epple na połączenie zasobów i produkcję BoFood Organic, wariantu dostępnego w Europie pod marką SunPak Organic. Udana współpraca pomiędzy Epple i Sun Chemical doprowadziła do opracowania najnowszej gamy farb DFC. Asortyment będzie sprzedawany przez Epple pod nazwą BoFood DFC oraz przez Sun Chemical pod nazwą SunPak DirectFood Plus.

Nicolas Betin, dyrektor ds. strategii produktów EMEA i Global Sustainability Business Leader w Sun Chemical komentuje: Sun Chemical dostrzega dużą wartość wspólnej pracy z Epple nad opracowaniem serii farb do bezpośredniego kontaktu z żywnością, obejmującej szerokie spektrum kolorów. Nowe farby pozwolą poszerzyć portfolio i umożliwią naszym klientom oferowanie właścicielom marek bardziej nadających się do recyklingu opakowań. Cieszymy się, że możemy współpracować z Epple, aby zapewnić klientom w Europie najbardziej zaawansowaną technologię DFC dostępną pod marką SunPak DirectFood Plus.

Komentując współpracę Stefan Schülling, członek zarządu Epple Druckfarben AG, mówi: Cieszymy się, że rozszerzamy naszą dotychczasową współpracę z Sun Chemical. Oryginalny BoFood Organic był wyjątkową innowacją i jesteśmy dumni ze stworzenia opatentowanej na całym świecie farby do druku offsetowego, która została zatwierdzona do nadruku na wewnętrznej stronie opakowań żywności. Nowa gama BoFood DFC pozwala sprostać jeszcze wyższym wymaganiom klientów w zakresie przyciągających wzrok, wysokiej jakości i bezpiecznych dla żywności opakowań.

Farba SunPak DirectFood Plus natychmiast trafi do sprzedaży w całej Europie.

Opracowano na podstawie informacji firmy Sun Chemical