Kornit wprowadza nowe standardy w branży modowej
27 wrz 2021 07:00

Realizowanie pomysłów biznesowych i przekształcanie istniejących firm w zrównoważone przedsiębiorstwa jest możliwe dzięki cyfrowej produkcji na żądanie od Kornit.

Wraz z nastaniem e-handlu projektanci, influencerzy i przedsiębiorcy mogą łatwiej wprowadzać na rynek wspaniałe pomysły i projekty. Założenie sklepu internetowego jeszcze nigdy nie było prostsze, a przy produkcji na żądanie ten nowy typ marzycieli nie musi już kupować na zapas płacąc za to z góry.

Po drugiej stronie równania mamy klientów, którzy coraz częściej chcą wiedzieć, gdzie i jak powstają ich tkaniny, co zwiększa popyt na bardziej ekologiczne rozwiązania. Takie, które zużywają mniej zasobów wody i energii, są nietoksyczne, radykalnie ograniczają ilość odpadów i nadmiar zapasów.

Dzięki systemom firmy Kornit do drukowania bezpośrednio na tkaninie (R2R) umożliwiamy coraz większej liczbie przedsiębiorców wprowadzenie ich pomysłów na rynek, obniżamy bariery dla biznesu, oferując im przyjazną dla środowiska metodę produkcji, jakiej oczekują ich klienci. Z perspektywy kreatywności system R2R firmy Kornit wprowadza również nowy standard w zakresie możliwości — w tym wysoką rozdzielczość obrazu i jakość końcową naturalnych tkanin o niewyobrażalnych wcześniej wrażeniach dotykowych.

Jak powiedział nasz ceniony klient Damian Marchlewicz, dyrektor zarządzający firmy SE-DA:

W miarę wzrostu potrzeb naszych klientów maszyna Kornit Presto S okazała się najlepszym dostępnym wszechstronnym produktem, który oferował wysokiej jakości druk na wielu różnych tkaninach, zapewniając nam wspaniałą elastyczność. Fakt, że obróbka wstępna i końcowa w całości odbywa się w linii, umożliwia bardzo szybkie drukowanie, utrzymując koszty na niskim poziomie i sprawiając, że cały proces produkcji jest przyjazny dla środowiska, ponieważ w jego trakcie w ogóle nie używamy wody. Dodał też: Uważamy, że druk na żądanie czeka wspaniała przyszłość i spodziewamy się, że patrząc wstecz, inwestycja w maszynę Kornit okaże się kamieniem milowym w historii naszej firmy.

Wydarzenie Kornit Fashion Week, w czasie którego ponad 30 czołowych światowych projektantów mody zaprezentowało swoje kolekcje, było również wspaniałą okazją, aby przypomnieć, że cyfrowy druk na tkaninach nie sprowadza się do zapewnienia wydajności produkcji i korzyści biznesowych w twardej walucie, lecz dodaje odrobinę koloru światu wokół nas. Tworzenie przemysłu bardziej przyjaznego dla środowiska nie musi być nieciekawe ani nudne, a firma Kornit pokazuje, jak pokonywać bariery między pomysłami w naszych głowach i pomysłami, które możemy wykorzystać na odzieży, w domach, na akcesoriach – niemal na wszystkich wyrobach z popularnych tkanin.

We wrześniu 2021 roku firma Kornit Digital Ltd. poinformowała również o podjęciu współpracy z projektantami mody threeASFOUR. Nowa kolekcja KUNDALINI, zaprezentowana po raz pierwszy w czasie Nowojorskiego Tygodnia Mody, pokazuje wyjątkowe możliwości, jakie mają projektanci w branży modowej, aby wykazać się błyskotliwością, kreatywnością i niezwykłą jakością, wykorzystując ekologiczne technologie firmy Kornit do produkcji odzieży na żądanie.

 

Firma Kornit zapowiedziała także w tym roku premierę nowej technologii MAX, wprowadzając nowy standard w produkcji na żądanie w branżach modowej i odzieżowej. Rynek modowy i detaliczny jeszcze nigdy nie był tak wymagający. Klienci przedstawiają markom i producentom szczegółowe wymagania. Projektując i budując maszynę Atlas MAX, uwzględniliśmy każde z nich. Wyposażona w rewolucyjną nową technologię MAX firmy Kornit, maszyna Atlas MAX zaspokaja wszystkie potrzeby produkcji na żądanie i oferuje swobodę twórczą oraz możliwości rozwoju, o jakich się nawet nie śniło.

Drukarnie tkanin i marki zyskują nowy wymiar jakości, spójności, wydajności oraz niepowtarzalności. Z jednej strony produkcja staje się dokładniejsza dzięki możliwościom precyzyjnego dopasowania kolorów, inteligentnej automatyce ActiveLoad i niezawodności. Z drugiej strony jest bardziej elastyczna dzięki wszechstronnym opcjom projektowania, szerszej palecie kolorów, wykorzystaniu wielu tkanin oraz nowym aplikacjom XDi firmy Kornit, które tworzą niewidziane wcześniej efekty naśladujące haft, winyl termotransferowy i innego rodzaju druk o wysokiej gęstości.

W technologii MAX i maszynie Atlas MAX zastosowano sygnowane przez firmę Kornit zrównoważone podejście. Możliwości produkcji na żądanie eliminują nadprodukcję, nadmiar zapasów i odpadów; kompleksowe bezwodne rozwiązania firmy Kornit oszczędzają energię; wreszcie, dzięki certyfikatom GOTS i OEKO TEX, zobowiązanie firmy do sadzenia drzew czyni maszynę Atlas MAX neutralną pod względem emisji CO2.

Możesz poznać opinie klientów testujących maszynę Atlas Max Beta firmy Kornit, klikając tutaj.

Kompleksowe, pigmentowe i przyjazne dla środowiska systemy produkcji na żądanie firmy Kornit zwiększają możliwości projektantów, przedsiębiorców i producentów. Bez względu na to, czy tworzą oni własne projekty, przenoszą coś, co zobaczyli w mediach społecznościowych na tkaninę, czy też budują własną internetową markę, Kornit dostarcza narzędzia i technologię potrzebne do eksperymentowania, realizowania pomysłów biznesowych oraz przekształcania istniejących firm w zrównoważone przedsiębiorstwa.

Jeśli chcesz rozwijać swoją firmę z DTG, skontaktuj się z firmą Kornit, aby dowiedzieć się więcej.

Artykuł sponsorowany

 

Kornit Digital Europe GmbH
Wahlerstr. 6, D-40472 Düsseldorf Germany
Email: Kdeu-info@kornit.com
https://www.kornit.com