Złote Medale targów TAROPAK 2021 przyznane
27 wrz 2021 09:54

Sześć produktów zostało nagrodzonych w tegorocznej edycji konkursu o Złoty Medal Grupy MTP podczas Targów Taropak. Nagrody zostaną wręczone pierwszego dnia targów, 4 października, podczas uroczystości otwarcia.

TAROPAK to największe kompleksowe targi obejmujące wszystkie gałęzie branży opakowań. Kolejne edycje imprezy to setki nowości produktowych i usługowych mających zastosowanie w różnych dziedzinach gospodarki.

Najlepsze z nich co roku mogą ubiegać się o Złoty Medal Grupy MTP - nagrodę przyznawaną produktom innowacyjnym, o najwyższej jakości, przygotowanym z myślą o potrzebach konsumentów, nawet tych najbardziej wymagających.

Sąd konkursowy, który obradował w tym roku, podjął decyzję o przyznaniu Złotych Medali 6 rozwiązaniom technologicznym dla branży opakowań. Nagrodzone produkty będzie można zobaczyć na ekspozycji targów Taropak, która dla zwiedzających będzie dostępna w dniach 4-6 października.

LAUREACI KONKURSU O ZŁOTY MEDAL GRUPY MTP

Bee Inspired by Nature

PIRELLS INNOVATIVE  

Opakowanie Bee Inspired by Nature jest przeznaczone na miód. Wiemy, jak ważną rolę w świecie pełnią pszczoły, dlatego na terenie naszej firmy powstała pasieka, którą opiekują się nasi pracownicy. Starannie zbierany miód przelewany jest w słoiczki. Ten wyjątkowy produkt potrzebuje szczególnej i pięknej oprawy. Dlatego powstało oryginalne i innowacyjne opakowanie. Zewnętrzna część jest bardzo minimalistyczna, za to wkładka podtrzymująca słoiczek eksponuje i podkreśla wyjątkowość produktu. Opakowanie wykonane jest z ekologicznego surowca. Jedynym zastosowanym uszlachetnieniem jest złoty hot stamping. Kolor złoty nawiązuje do pięknej barwy miodu. Opakowanie jest doskonałym przykładem tego, że nie trzeba rezygnować z opakowań premium na rzecz ekologii. Opakowania nie można nigdzie kupić, jest ono jedynie wręczane gościom, klientom i kontrahentom naszej firmy.

Linia pakowania automatycznego LPA15X

FILMAT Grzegorz Siewiera

Osadzony na jednej ramie tunel obkurczający z maszyną owijającą w tuleję z taśmy folii termokurczliwej. Maszyna przystosowana do pracy ciągłej w linii produkującej różne długie artykuły typu: świetlówki, listwy podłogowe, rurki, karnisze, deski itp. (długość od 600 mm do 2000 mm). Po przejęciu pakietów pobieranych przez manipulator z linii produkcyjnej lub magazynu, produkt podawany jest na specjalnie zaprojektowane napędzane kieszenie-wózki. Owinięcie pakietu tuleją folii i zgrzew odbywają się wzdłuż produktu. Zastosowano zgrzewadło kroczące, co pozwala na uzyskanie dużych wydajności. Cały proces pakowania odbywa się w pełni automatycznie. Zastosowane serwonapędy pozwalają na optymalizację procesu pakowania. Wydajność wynosi do 50 pakietów/min. Atutem maszyny jest szybka możliwość zmiany długości pakowanego pakietu. Czas przezbrojenia maks. 30 min. Zastosowano boczne podawanie folii z magazynkiem na dodatkowe rolki folii. Specjalny zmechanizowany rozdzielacz folii podaje folię pod zgrzewadło pod kątem 90 stopni. Umożliwia to zmianę folii w trakcie procesu pakowania.

Poziomy automat pakujący D2100K DOYPACK

POLPAK Sp. z o.o.

Poziomy automat pakujący D2100K Doypack cechują innowacyjność, wysoka wydajność i efektywność. Automat przeznaczony jest do formowania, napełniania i zamykania opakowań typu doypack z korkiem. Pakuje różnorodne produkty: płyny rzadkie i gęste, pieniące się, pasty w jedno z najbardziej uniwersalnych i praktycznych opakowań na rynku. Inwestycja w tego typu urządzenie to dla klientów gwarancja optymalizacji kosztów produkcji. Ponadto wdrożenie tak nowoczesnego rozwiązania w firmie przekłada się na komfort obsługi i bezpieczeństwo.

Radpak kartoniarka pozioma kontynuacyjna RKH-15C

RADPAK Fabryka Maszyn Pakujących Sp. z o.o.

Innowacyjna kartoniarka kontynuacyjna Radpak zapewnia maksymalną wydajność, powtarzalność, ekonomię produkcji oraz wysoki poziom bezpieczeństwa przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej ceny.

System monitorowania owijania palet APOLLO

ZEUS PACKAGING (POLAND) Sp. z o.o.

Dostęp do informacji pozwala na podejmowanie decyzji opartych na wiedzy. System APOLLO umożliwia codzienną weryfikację pracy urządzeń do owijania palet, dzięki czemu znane i kontrolowane jest zużycie folii stretch. Rozwiązanie wspiera klientów w działaniach zmierzających do ograniczenia zużycia tworzyw sztucznych przez redukcję zużycia, zmniejszenie grubości i stosowanie rozwiązań proekologicznych.

TopClip

SMURFIT KAPPA Polska Sp. z o.o.

 Odnawialna, nadająca się do recyklingu i biodegradowalna alternatywa dla folii termokurczliwej o doskonałej wydajności łańcucha dostaw - może również zwiększyć sprzedaż wśród konsumentów dbających o środowisko.

ZŁOTY MEDAL - WYBÓR KONSUMENTÓW

Od dziś można już głosować na wybrany produkt w plebiscycie Złoty Medal - Wybór Konsumentów. Linki do strefy głosowania TUTAJ.

Opracowano na podstawie informacji Grupy MTP