Xeikon kontynuuje drogę do pełnej cyfryzacji produkcji
30 wrz 2021 10:46

Wizją firmy Xeikon zawsze było oferowanie drukarniom i przetwórcom rozwiązań umożliwiających cyfrową transformację. Wprowadzone właśnie na rynek innowacje obejmują nowe produkty we wszystkich aspektach przepływu pracy w produkcji poligraficznej.

W ciągu ostatniego roku Xeikon wprowadził kilka nowych innowacji i produktów – mówi Filip Weymans, wiceprezes ds. marketingu w firmie Xeikon. - Teraz drukarze i przetwórcy mogą naprawdę zobaczyć, jak nasza wizja się urzeczywistnia i co to może dla nich oznaczać. Staranna budowa i struktura naszego portfolio wkrótce zaowocują, a my jesteśmy teraz gotowi do zaprezentowania jeszcze bardziej ekscytujących innowacji, które otworzą drogę ku cyfrowej przyszłości.

Cyfrowe maszyny produkcyjne

Technologia suchego tonera Xeikon Cheetah 2.0: Teraz połączona z chmurą interfejsami człowiek-maszyna i maszyna-maszyna, gdzie maszyny są w stałej komunikacji ze sobą, w pełni automatycznie kierując i monitorując zadania drukowania. Na początku tego roku firma Xeikon wprowadziła dwa nowe modele: CX30 i CX50 - podstawowe modele wykorzystujące technologię suchego tonera. Co ważne, dzięki połączeniu z chmurą operatorzy mogą monitorować produkcję z dowolnego miejsca w hali produkcyjnej na smartfonie lub innym urządzeniu.

Technologia inkjet UV Panther 2.0: Nowe modele Panther będą obejmować Xeikon PX2200 i Xeikon PX3300, zastępując modele PX2000 i PX3000.

Seria zespołów przetwarzających etykiety (LCU) firmy Xeikon: formalnie nazwane D-Coat, są również połączone z chmurą interfejsami maszyna-maszyna. Do wyboru są różne opcje, np. poziom podstawowy, szeroka wstęga, wąska wstęga i high-end, jak również bardziej modułowe oferty. W przypadku każdego rozwiązania połączonego z chmurą operatorzy mogą monitorować produkcję z dowolnego miejsca w hali produkcyjnej na smartfonie lub innym urządzeniu.

Nowe usługi

Firma Xeikon informuje o wprowadzeniu nowych usług, które uzupełniają już i tak wszechstronne programy Xeikon Solutions & Services (XSS) oraz aXelerate:

Xeikon Business Services (XBS) - wkrótce startuje w Ameryce Północnej. W czasie rzeczywistym Xeikon Business Services może tłumaczyć dane w chmurze z maszyny do maszyny i dostarczać wszystkich niezbędnych i dogłębnych informacji na pulpicie nawigacyjnym, który jest dostępny na każdym smartfonie lub innym urządzeniu. Dzięki Xeikon XBS drukarnie i przetwórcy mogą sprawdzić wydajność dowolnej maszyny, kontrolować koszty i porównywać wyniki w dowolnym momencie przez całą dobę.

Xeikon Performance Services (XPS) - również zadebiutują w Ameryce Północnej. Usługi Xeikon Performance Services będą standardem przez pierwsze 6 miesięcy od zakupu nowej maszyny. Ma to na celu pomóc drukarniom i przetwórcom określić, które aspekty produkcji wymagają ich uwagi. Oprogramowanie to podświetli i zwizualizuje wszystkie kluczowe funkcje, które wymagają korekty, w tym kwestie konserwacji, harmonogramy szkoleń lub kontrolę aplikacji. Usługa ta będzie oferowana w celu wsparcia klientów w fazie rozruchu nowej inwestycji. Dostarczy ona również firmie Xeikon informacji niezbędnych do szybszego rozpoczęcia działalności operacyjnej przez klientów dopiero zaczynających swoją cyfrową podróż.

Xeikon Color Services (XCS ) – w wersji Pro 2.0 jest – zdaniem firmy Xeikon - połączonym z chmurą przełomem w zarządzaniu kolorem. Jest to unikalny, zautomatyzowany zestaw narzędzi pozwalających osiągnąć najwyższą jakość drukowanych produktów. Dodatkowe możliwości obejmują pełną automatyzację profilowania „w locie”, monitorowanie i dostosowywanie profili kolorystycznych. Co ważne, XCS 2.0 może być teraz wykorzystywany do tworzenia profili na wielu różnych platformach, takich jak maszyny fleksograficzne, offsetowe, sitodrukowe i cyfrowe, również firm konkurencyjnych. To rozszerza możliwości, jakie można obecnie osiągnąć oraz zwiększa różnorodność zastosowań i materiałów, z którymi można pracować.

Workflow

Podstawowym i kluczowym komponentem przepływu pracy jest Xeikon X-800 Digital Front End (DFE), który ujednolica każdy aspekt cyfrowego portfolio firmy Xeikon. Wersja X-800 przeznaczona do druku etykiet będzie teraz zawierała system przetwarzania zmiennych danych Xeikon VARI ONE i będzie połączona z drukiem haptycznym Panther oraz z FEU (Fusion Embellishment Unit) firmy Xeikon. To rozwiązanie oferuje wg firmy Xeikon najwyższy dostępny obecnie poziom zmiennych obrazów. Dzięki tym unikalnym możliwościom X-800 poprowadzi zarówno serię maszyn Panther, jak i Cheetah w kierunku cyfrowej transformacji.

Dzięki naszym najnowszym innowacjom drukarnie i firmy przetwórcze będą w stanie zaspokoić obecne i przyszłe potrzeby nabywców usług poligraficznych oraz właścicieli marek - podsumowuje Filip Weymans. - Posiadając jasny wgląd w swoje środowisko produkcyjne, mogą oni monitorować postępy prac oraz na bieżąco podejmować szybkie decyzje. W ten sposób cyfryzacja zmienia reguły gry. Kiedy instalujemy pierwszą maszynę cyfrową w danej firmie, jesteśmy z nią na każdym etapie jej rozwoju. Szybko zdaje sobie ona sprawę ze wzrostu wydajności i zysków, wynikających z wdrożenia w pełni zautomatyzowanego procesu druku cyfrowego. Wprowadzanie zmian w strategii i działalności firmy może być trudne, dlatego Xeikon jest doradcą dla drukarń i przetwórców, którzy patrzą w przyszłość, aby zapewnić sobie wzrost i zrównoważoną rentowność.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xeikon