Durst Group na targach FESPA 2021
1 paź 2021 08:00

Durst Group, producent zaawansowanych technologii druku cyfrowego, zaprezentuje szeroką gamę kompleksowych rozwiązań dla druku cyfrowego na targach FESPA Global Print Expo 2021 w Amsterdamie, które odbędą się w dniach 12-15 października.

Po tak długim czasie z przyjemnością zaprezentujemy rozwiązania międzynarodowej publiczności i poinformujemy o zaletach naszego podejścia „From Pixel to Output” dedykowanego rynkowi druku wielkoformatowego – mówi Christoph Gamper, dyrektor generalny i współwłaściciel Durst Group.

W ostatnich latach producent zbudował własny ekosystem, od wielkoformatowych maszyn drukujących dostarczanych wraz z oprogramowaniem po portale e-commerce i moduły wykończeniowe, oferując klientom kompleksowe rozwiązania, w tym szkolenia, wsparcie techniczne i serwis.

Nasz modułowy pakiet oprogramowania pomaga klientom zoptymalizować procesy i ostatecznie zwiększyć konkurencyjność. Rynek pozytywnie reaguje na to podejście, co znajduje również odzwierciedlenie w liczbie instalacji w segmencie wielkoformatowym -  dodaje Christoph Gamper.

P5 - Production Excellence

Platforma technologiczna P5, którą grupa Durst Group wprowadziła na rynek już w 2018 roku, wyróżnia się wszechstronnością i wysoką wydajnością. Od tego czasu na całym świecie zainstalowano ponad 100 systemów z serii P5 350 w różnych obszarach zastosowań. P5 350 to hybrydowe rozwiązanie przeznaczone zarówno do druku z roli na rolę, jak i druku płaskiego, pokrywające podłoża o szerokości 3,5 metra.

System podajnika i układarki Durst Automat może być wykorzystany do wyposażenia całej linii produktów P5 obejmującej modele P5 210/HS, P5 350/HS i P5 250 WT i przeznaczony do zautomatyzowanej produkcji. Durst Automat osiąga wysoką wydajność w zautomatyzowanym cyklu produkcyjnym i obsługuje hybrydowe funkcje serii P5 z możliwością szybkiej zmiany materiałów między drukiem rolowym i płaskim.

Działanie operatora jest aktywnie wspierane specjalnymi funkcjonalnościami systemu. Dostęp do dwóch rolek za pośrednictwem opcji Multiroll znacznie ułatwia zmianę materiału; dodatkowo opcja Dualroll umożliwia drukowanie na dwóch rolkach o maksymalnej szerokości 1,6 metra, natomiast przy obróbce sztywnych materiałów można drukować równolegle na sześciu podłożach. Wersję P5 350 HS cechuje maksymalna prędkość drukowania 700 m2/h, co oznacza ponaddwukrotnie większe tempo w porównaniu ze standardowym modelem. W połączeniu z Durst Automat i opcją druku na tekturze falistej wydaje się dobrym wyborem dla przedsiębiorców reprezentujących sektor opakowań i ekspozytorów.

Zmiana standardów

Tempo, w jakim rośnie rynek miękkich oznakowań, jest od wielu lat wysokie. Wraz z wprowadzeniem innowacyjnego rozwiązania P5 TEX iSUB firma Durst po raz kolejny ustanowiła nowe standardy. Sercem innowacji jest zintegrowany system inline fixation przeznaczony do bezpośredniego drukowania na tkaninach poliestrowych, który umożliwia realizację jednoetapowego procesu drukowania i prowadzi do znacznego wzrostu wydajności. Dzięki P5 TEX iSUB papiery transferowe mogą być również zadrukowywane i poddawane dalszej obróbce, a połączenie obu metod druku w jednym systemie zapewnia elastyczność produkcji. Atrament sublimacyjny P5 Sublifix gwarantuje odwzorowanie żywych kolorów, ostrych obrazów nawet na trudnych nośnikach, takich jak ekspozytory zaciemniane lub podświetlane, co znajduje szerokie zastosowanie w przypadku kasetonów świetlnych lub flag.

Vanguard dołącza do rodziny Durst

W 2020 roku producent wzmocnił swoje struktury nabywając większościowy pakiet udziałów w firmie Vanguard Digital Printing Systems. Zbliżające się targi FESPA 2021 to pierwsze wspólne wydarzenie obu przedsiębiorstw. Cieszymy się, że będziemy mogli zademonstrować potencjał rozwiązań europejskim odwiedzającym na targach FESPA i jesteśmy przekonani, że Vanguard z powodzeniem ugruntuje swoją pozycję także na rynku europejskim - podkreśla Christoph Gamper.

Opracowano na podstawie informacji Durst Group