Actega powołuje nowych dyrektorów
5 paź 2021 10:34

Actega, niemiecki producent specjalnych powłok, farb i dodatków dla przemysłu poligraficznego i opakowań, należący do grupy Altana, ogłosił nominacje dwóch nowych dyrektorów.

Od 1 października Jan Franz Allerkamp, były dyrektor Actega Metal Print, zarządza międzynarodową aktywnością sektora papieru i kartonu Actega. Zastąpił Andreasa Gippa, który został trzecim dyrektorem generalnym Eckart, oddziału grupy Altana produkującego pigmenty.

Actega nominowała także Stephana Plenza tymczasowym dyrektorem generalnym działu Metal Print. Stephan Plenz pracował przez 30 lat w firmie Heidelberg. Był członkiem zarządu i odpowiadał za wiele jednostek biznesowych, w tym druku arkuszowego, etykiet, postpressu i technologii cyfrowych, a także za badania i rozwój, zakupy oraz produkcję.

Jego zadaniem w Actega będzie komercjalizacja na dużą skalę technologii metalizacji dla etykiet EcoLeaf. Stworzona przez Landę jako technologia metalografii, została kupiona przez Actegę w 2017 r.

Jestem bardzo szczęśliwy, że dołączam do Actega. EcoLeaf jest tak ważną technologią, która może wyeliminować odpady z arkusza w tradycyjnym  procesie metalizacji – zmieni ona rynek na zawsze. Po fazie beta naszym następnym wielkim etapem jest uprzemysłowienie tego rozwiązania. Wykorzystam moje doświadczenie we wprowadzaniu na rynek technologii, aby to osiągnąć – deklaruje Stephan Plenz.

Opracowano na podstawie graphiline.com