MCC przejmuje część biznesu etykietowego firmy Skanem
6 paź 2021 09:20

Firma Multi-Color Corporation (MCC), jeden z największych producentów etykiet na świecie, poinformowała o rozpoczęciu procesu przejmowania etykietowych oddziałów Skanem Group w Europie i Tajlandii. Transakcja, której szczegóły finansowe nie zostały ujawnione, powinna zostać ukończona w czwartym kwartale 2021 r.

MCC nabywa siedem zakładów Skanem w: Danii, Norwegii, Polsce, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Tajlandii. Transakcja nie obejmuje działań w sektorze etykiet, prowadzonych przez Skanem w Indiach i Kenii.

Nigel Vinecombe, dyrektor generalny Multi-Color Corporation, powiedział: Skanem Europe zapewnia MCC szerszy dostęp do sektora higieny osobistej i produktów dla domu, regionalnych rynków spożywczych i napojowych oraz innych specjalistycznych rynków, jak również do doświadczonego zespołu gotowego, by skorzystać z obecnych i przyszłych możliwości rozwoju. Skanem Thailand dopełnia MMC Thailand i zwiększa skalę działań na tym znaczącym i rozwojowym rynku Azji Południowo-Wschodniej. Od dłuższego czasu obserwujemy sukces Ole Ruglanda i jego zespołu w budowaniu imponującego portfolio klientów i operacji i cieszymy się, że MCC zostało wybrane do wspierania przyszłych sukcesów.

Ole Rugland, prezes wykonawczy Skanem Group: Przez ostatnie 20 lat stworzyliśmy opłacalny i konkurencyjny biznes etykietowy w Europie, Indiach, Afryce i Azji Południowo-Wschodniej. Doszliśmy do momentu, w którym nasze europejskie i południowoazjatyckie działania, dzięki połączeniu z globalnym graczem takim jak MCC, będą miały szansę dalszego rozwoju. W tych regionach oferty MCC i Skanem uzupełniają się, dlatego wierzymy, że stworzy to nowe szanse dla pracowników oraz zapewni wartości dodane naszym klientom. Skanem Group będzie nadal inwestować w Indiach i w Afryce, gdzie dostrzegamy ekscytujące możliwości dalszego rozwoju i ekspansji.

Opracowano na podstawie informacji firmy MCC