EFI Złotym Patronem SGP
8 paź 2021 10:15

The Sustainable Green Printing Partnership (SGP), czołowa organizacja certyfikująca w zakresie zrównoważonego druku, poinformowała, że firma EFI potwierdziła wsparcie jej proekologicznej misji w roli Złotego Patrona SGP.

EFI dołącza do grona innych partnerów, zakładów certyfikowanych przez SGP, marek, instytucji akademickich, organizacji pozarządowych oraz stowarzyszeń wchodzących w skład Społeczności SGP. EFI z dumą wspiera bardzo ważną pracę, jaką SGP wykonuje w naszej branżypowiedział Ken Hanulec, wiceprezes ds. globalnego marketingu w EFI. - Uwzględniając naszą gamę rozwiązań i programów, od interfejsów DFE oraz zintegrowanego workflow, które znacząco ograniczają ilość odpadów materiałowych, przez rozwiązania w zakresie kompensacji emisji CO2 dzięki zalesianiu powiązane z zakupem jednoprzebiegowych drukarek inkjetowych, aż po innowacje w zakresie druku superformatowego UV LED, które istotnie redukują zużycie energii, EFI zdecydowanie popiera misję SGP polegającą na promowaniu i przyspieszaniu procesów zrównoważonego rozwoju druku.

EFI jest liderem w zakresie walidacji zasad zrównoważonego rozwoju w swoich produktach dzięki programom takim jak UL Greenguard, FOGRA i ACIMIT Green Label dla rozwiązań EFI Reggiani -  powiedział Jonathan Graham, przewodniczący SGP i przedstawiciel TE Connectivity. -Cieszymy się, że EFI podzieli się swoją wiedzą i najlepszymi praktykami z naszymi certyfikowanymi drukarniami, jak również z resztą naszej społeczności. EFI pomaga w budowaniu bardziej zrównoważonej przyszłości dla naszej branży.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI