Fedrigoni na rzecz przejścia od plastiku do papieru
18 paź 2021 13:44

Firma Fedrigoni, włoski producent papierów specjalnych i materiałów samoprzylepnych, utworzyła FedLab – jednostkę badawczą opracowującą innowacyjne rozwiązania.   

FedLab ma wdrażać rozwiązania przydatne w różnych aplikacjach, umożliwiające zamianę plastiku na papier. Polega to na wprowadzaniu nowych rozwiązań na bazie papieru w celu stworzenia alternatyw dla tworzyw sztucznych, efektywnych pod względem trwałości, odporności na wilgoć i higieny – tłumaczy Micaela di Trana, dyrektorka FedLab oraz wiceprezes ds. marketingu i R&D w firmie Fedrigoni.

FedLab łączy wiedzę technologiczną Fedrigoni i innych partnerów – którymi mogą być wyższe uczelnie lub przedsiębiorstwa – aby rozwijać innowacyjne produkty, aplikacje i rozwiązania komercyjne.

Wśród nowych produktów powstałych w ramach FedLab jego dyrektorka wymienia papier Icelite CleanCut, który został stworzony we współpracy z Easysnap. Zastępuje on plastikowe opakowanie jednoporcjowe  na płyny przez rozwiązanie na bazie papieru, które można łatwo otwierać jedną ręką i które jest w pełni recyklowalne.

Innym przykładem może być Splendorgel Heigh Barrier, papier odporny na wodę i nadający się w 100 proc. do recyklingu.

Nowe produkty opracowane przez FedLab były ostatnio prezentowane m.in. na wrześniowych targach Luxe Pack w Monaco i Packaging Premiere w Mediolanie (5-7 października).

Opracowano na podstawie graphiline.com