ZIHONG i JIGUO zdają egzamin w polskich drukarniach
19 paź 2021 08:35

Mijają już lata, odkąd dwóch czołowych chińskich producentów maszyn do produkcji opakowań z kartonu na dobre zagościło w wiodących europejskich drukarniach. Maszyny zaskarbiły sobie sympatię nie tylko oferowaną jakością. Dzięki specyfikacjom technicznym oraz niezwykle intuicyjnym systemom operacyjnym dały się poznać z jak najlepszych stron. Po latach użytkowania wiemy już, że są niezawodne i praktycznie bezawaryjne. Czy przyjęły się równie dobrze w Polsce? Czy zdobyły także zaufanie polskich klientów?

Wielu klientów stojąc przed wyborem urządzenia zastanawia się, czy azjatyckie urządzenia sprostają ich oczekiwaniom jakościowym? Z roku na rok lawinowo rośnie jednak zaufanie do tych rozwiązań, a zaawansowane technologie i wysoka specjalizacja zaczynają bronić się same. Właściciele opisywanych tu marek to potężne firmy, które swoją renomą i skalą biznesu dają gwarancję rzetelności wykonania. To jednocześnie najwyższa jakość maszyn dostępna w Państwie Środka. 


Mowa przede wszystkim o składarko-sklejarce Zihong Optimal oraz sztancy Jiguo zarówno pół-, jak i pełnoformatowej, a także kaszerownicy tego samego producenta. W naszym kraju mamy ich już kilka, a kolejne są w drodze do Polski. Obecnie z sukcesem wdrożono do produkcji 8 maszyn; są to modele zarówno dla małych drukarń, jak i dla wysoko wyspecjalizowanych fabryk opakowań. Tak więc w polskich drukarniach można zobaczyć pięć maszyn Jiguo, w tym trzy modele MY-800H, dwie maszyny MYP-1060H (w tym jedną o nacisku 600 ton) oraz kaszerownicę Jiguo FMZ o szerokości 1450 mm, a także dwie maszyny Zihong Optimal o szerokości 1050 mm i 1250 mm. 

W przypadku składarko-sklejarek marki Zihong (o szerokości od 600 do 2500 mm) mamy do czynienia z wysokowydajnymi urządzeniami do składania i sklejania opakowań kartonowych wyposażonymi m.in. w: 
– niezależny napęd serwomotorowy każdej sekcji;
– oprzyrządowanie pozwalające na sklejanie każdego rodzaju konstrukcji opakowań kartonowych 1-, 3-, 4- i 6-punktowe, opakowań CD, teczek, kopert, pudełek z kratownicami itp.;
– rozwiązania ułatwiające pracę z trudnymi materiałami jak np. trudnołamalna gruba tektura falista;
– systemy pozwalające na obracanie pudełek w biegu;
– systemy plazmy; 
– systemy pełnej inspekcji obrazu, lakieru, tłoczenia, złocenia i ścieżki klejowej czy kodów;
– załamywanie typu wave; 
– intuicyjne panele sterowania maszyną;
– pamięć ustawień i prac.

 

Natomiast w przypadku marki Jiguo producenta najwyższej klasy automatów sztancujących (ale też okienkarek i maszyn do kaszerowania) należy zwrócić uwagę na następujące, szczególne cechy tych maszyn wyróżniające je na tle konkurencji:
– wielkość od 800 do 1680 mm;
– szeroki zakres gramatur (60-2500 g/m2) (0,1-5 mm); 
– masa maszyny – ponad 20 t;
– siła docisku (od 250 t dla maszyn półformatowych do nawet 600 t dla maszyn pełnoformatowych); 
– synchroniczny napęd pasowy;
– śruba mikrometryczna w standardzie;
– duża wysokość stosów (1600 mm), z jakimi pracuje maszyna; 
– systemy regulacji temperatury oleju;
– obrywanie 4 krawędzi; 
– wydajność pracy (do 10 000 ark/h); 
a także:
– bigowanie okienek z roli (okienkarka);
– praca z cienką oklejką od 90 g/m2 (kaszerownica). 

Dodatkowo przy współpracy z MMDS Machines, które posiada ponad 25 lat doświadczenia w tej branży, można czuć się kompletnie „zaopiekowanym”. 

Wybierając dostawcę maszyn warto także spojrzeć na to, co oferuje już po zakupie, bo w praktyce właśnie ten aspekt może okazać się kluczowy i radykalnie wpłynąć na wrażenia z użytkowania maszyny. Z nami klient może czuć się całkowicie bezpieczny, ponieważ otrzymuje całościową, kompleksową usługę, serwis techniczny od instalacji po zakup części eksploatacyjnych i zamiennych, profesjonalną opiekę posprzedażową, wsparcie merytoryczne, szkolenia i oczywiście serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny. 

Obecnie po wielu miesiącach pracy w zakładach produkcyjnych rozsianych po całej Polsce możemy z całą stanowczością potwierdzić, że maszyny opisanych tu producentów – tak jak to miało miejsce wcześniej w innych krajach – sprawdziły się i u nas, w bojach z codzienną, nierzadko trudną lub skomplikowaną produkcją. Kiedy dołożymy do tego niewygórowany koszt ich zakupu, jaki musieli ponieść klienci, by uzyskać te efekty, to okazuje się, że wybór tych maszyn jest bardzo szybko zwracającą się inwestycją i przynosi ich właścicielom wymierne oszczędności oraz zyski.

Artykuł sponsorowany

www.machines.mmds.pl