Postpress Alliance zaprasza na Alliance Days 2021
22 paź 2021 11:15

W tym roku po raz drugi odbywają się Alliance Days of The Postpress Alliance. Wydarzenie odbędzie się w dwóch częściach. Od 16 do 19 listopada 2021 r. partnerzy sojuszu zaprezentują swoje maszyny na żywo w Solms w ramach dni otwartych. Goście są mile widziani i mogą spodziewać się rozmów twarzą w twarz. Druga część wydarzenia odbędzie się 30 listopada 2021 i 1 grudnia 2021 jako wirtualne wydarzenie VIP z transmisją wideo na żywo. W tym celu zainteresowani klienci mogą umawiać się na indywidualne, niewiążące spotkania wideo z partnerami sojuszu.

W porównaniu z podobnymi koncepcjami zaletą jest to, że nie są to webinaria z wieloma uczestnikami. Zamiast tego uczestnicy są 1:1 wyłącznie na spotkaniach VIP z partnerami sojuszu, a tym samym korzystają z bardzo osobistych demonstracji maszyn.

Procedura rejestracji

Wszystkich zainteresowanych klientów, którzy chcą wziąć udział w Alliance Days of the Postpress Alliance – czy to na żywo, czy wirtualnie jako gość VIP – prosimy o rejestrację na platformie www.postpressalliance.com od połowy października.

Odwiedzający Alliance Days mogą spodziewać się następujących wydarzeń ze świata postpress:

baumannperfecta: Modułowe rozwiązania dla każdej wielkości firmy i każdego obszaru drukowania

Odwiedzający Alliance Days mogą doświadczyć dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań in-line i offline z modułowego systemu baumannperfecta – od prostego podnośnika palet po w pełni automatyczny system bigowania i cięcia, w tym integrację z przepływem pracy. Baumannperfecta przedstawia dwa w pełni automatyczne systemy utrząsania i cięcia – jeden dla drukarń komercyjnych i jeden do zastosowań farmaceutycznych.

System dla drukarń komercyjnych składa się z w pełni automatycznego systemu utrząsania BASA, który przenosi ucięte i wyrównane warstwy do w pełni automatycznego systemu cięcia BASS. Krajarka wraz z robotem w połączeniu z systemem buforowym BVP przejmuje w pełni automatyczne cięcie materiału, który jest rozładowywany na palecie za pomocą podłączonego systemu wyładunku.

W systemie do zastosowań farmaceutycznych, który umożliwia nawet w pełni automatyczną obróbkę gramatur poniżej 40 g/m², wykorzystywany jest system utrząsania BASA wraz z logistyką. Pocięte i wyrównane warstwy są tymczasowo przechowywane na wielu półkach z 28 miejscami buforowymi. W ten sposób zapewniony jest ciągły przepływ materiału do podłączonego, również w pełni automatycznego systemu cięcia BASS. Tutaj również następuje rozładowywanie na palecie za pomocą urządzenia rozładowującego.

BOGRAMA: All In – rozwiązania w zakresie sztancowania ze szwajcarską precyzją

Wraz ze sztancą rotacyjną BSR 550 Servo oraz automatyczną zbieraczką i układarką kart ACC 550 HS BOGRAMA przedstawia automatyczny system produkcji kart do gry. W tej modułowej konstrukcji cała talia kart jest wycinana, układana w stosy i przenoszona do kolejnej jednostki opakowaniowej – wszystko w jednej operacji. Przy wydajności do 2000 wkładów na godzinę i najwyższej jakości wycinania zautomatyzowany system produkcyjny BOGRAMA oferuje wszystko, co jest niezbędne do konkurencyjnej produkcji.

„Dzięki czasom konfiguracji krótszym niż 1 godzina nie ma żadnych ograniczeń dla Ciebie i Twoich klientów. Zwiększ efekt reklamowy swoich produktów i zanurz się w świat szerokiej gamy możliwości.”

H + H: Mała falcerka S45

Mała falcerka S45 nadaje się do produkcji krótkich łamów. Jest dostępna w predefiniowanej konfiguracji. Możliwy jest jednak wybór nakładania okrągłego – non stop lub płytowego ze stosu. Dzięki rezygnacji z wariantów maszyn produkcja może być tania i szybka. Zestaw S45 zawiera nakładanie, pierwszy i drugi zespół falcujący, zespół transferowy i pionowe odbieranie.

S45 posiada funkcje, które skracają czas konfiguracji, takie jak zintegrowana, ruchoma jednostka transferowa. Nowe typy kaset -osiem lub cztery - pozwalają na wszystkie prace regulacyjne bez wyjmowania kaset. Zapewnia to komfortową obsługę i oszczędność czasu przezbrajania. Mała falcerka może być wyposażona w różne urządzenia peryferyjne takie jak prasa, jednostka etykietująca lub jednostka składająca - nóź równoległy. Dzięki S45 klienci otrzymują szybko dostępną, kompletną, małą falcerkę w niskiej cenie.

MBO: Produkcja autonomiczna z kontrolą jakości składania i zmianą składki

MBO pokazuje coś wyjątkowego: autonomiczne przetwarzanie postpress od nakładania do układania składek. Jest to możliwe dzięki dwóm zupełnie nowym komponentom: optycznej kontroli jakości falcu oraz w pełni automatycznej zmianie składki.

Sterowanie falcowanymi produktami odbywa się bezpośrednio za falcerką z pomocą dwóch kamer, które mierzą tolerancje falcowania składanych arkuszy. Składki, które są poza tolerancją, są automatycznie wyrzucane. Gwarantuje to, że do kolejnego procesu przekazywane są tylko idealnie złożone arkusze.

W celu w pełni automatycznej zmiany składki kamera na nakładaniu odczytuje kod danych, który był wcześniej wydrukowany na arkuszu. Każda składka ma swój własny kod. Jeśli składka się zmieni, cobot CoBo-Stack układa kolejne składki na nowej palecie. Zapobiega to pomieszaniu różnych składek.

Autonomiczna linia produkcyjna firmy MBO jest kamieniem milowym w kierunku w pełni zautomatyzowanego postpress. Wreszcie wąskie gardło w postpressie to już historia!

Wohlenberg: Idealne rozwiązanie dla małych nakładów

Wohlenberg przedstawia perfekcyjną oprawę Quickbinder Edition Digital w połączeniu z trójnożem D09. Maszyny te w wersji inline tworzą najmniejszą linię do produkcji broszur inline firmy Wohlenberg o wydajności do 2000 uderzeń/h.

Dzięki Edition Digital możliwa jest produkcja o zmiennej grubości zarówno jeśli chodzi o oklejanie, jak i cięcie na trójnożu. Daje producentowi wyjątkową możliwość produkcji broszur inline o różnych grubościach produktów, nawet w krótkich seriach. Co więcej, Quickbinder nadal oferuje wyjątkową różnorodność opcji wyposażenia. Wohlenberg jest gotowy na kolejny krok.

O Postpress Alliance

Postpress Alliance to związek firm Baumann Maschinenbau Solms, Bograma, H+H, Hohner Maschinenbau, MBO Postpress Solutions, Perfecta i Wohlenberg. Komplementarni producenci maszyn w branży wykończeniowej spotkali się w luźnym związku, aby zaoferować swoim klientom szeroką i zróżnicowaną gamę urządzeń postpress. Skoncentrowany know-how w połączeniu ze średnim, szybkim i zorientowanym na klienta podejściem – oto, co reprezentuje Postpress Alliance.

Opracowano na podstawie informacji firmy Reprograf-Grafikus