Heidelberg sprzedaje tysięczną maszynę Speedmaster CX 104
10 lis 2021 08:00

Firma Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) odnotowuje rosnące ożywienie sprzedaży, które sprawia, że ​​klienci chętnie inwestują w najnowsze technologie i rozwiązania. Szwedzka drukarnia opakowań Gafs Kartong (Gafs), z siedzibą w Värnamo, zdecydowała się ostatnio na instalację Speedmastera CX 104, którego nowy model Heidelberg zaprezentował latem.

Firma Gafs, założona w 1947 roku, zatrudnia obecnie 22 pracowników i generuje sprzedaż przekraczającą 4 miliony euro. Speedmaster CX 104-6+L z nowo opracowaną jednostką powlekającą w konfiguracji Push to Stop ma być dostarczony wraz z naświetlarką Suprasetter 106 i pojawi się  w drukarni jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Nasz nowy Speedmaster CX 104 okazał się wielkim hitem na rynku - mówi Stefan Hasenzahl, szef działu zarządzania produktami w firmie Heidelberg i dodaje: Jeszcze przed wprowadzeniem go na rynek tego lata mieliśmy zamówienia na ponad 500 jednostek drukujących – liczba ta podwoiła się w ciągu zaledwie trzech miesięcy.

Firma Gafs, która produkuje kartony składane głównie dla szwedzkich klientów z różnych branż, uzupełnia swoją inwestycję w sprzęt umową subskrypcyjną Smart, obejmującą dostawę wszystkich materiałów eksploatacyjnych i oprogramowania przez okres kilku lat. W związku z tym Gafs będzie również korzystał z rozwiązania Prinect Production Manager, które obejmuje wszystkie kluczowe funkcje drukowania opakowań. Prinect zapewnia dostęp do wszystkich istotnych danych, pozwalając na utrzymanie niezawodnej produkcji i realizację powtarzalnych zadań w wysokiej jakości. Informacje zwrotne dotyczące danych produkcyjnych zapewniają pełny przegląd wydajności na wszystkich etapach.

Nowa maszyna zastępuje urządzenie Speedmaster CD 102. Annelill Annvik, będąca jedną ze współwłaścicieli Gafs Kartong, uzasadnia decyzję inwestycyjną w następujący sposób: Przeanalizowaliśmy i porównaliśmy zarówno opcje cyfrowe, jak i offsetowe, ale pojawienie się Speedmastera CX 104 na rynku zakończyło nasze poszukiwania. Znaczna poprawa czasu narządu i kontroli jakości, w połączeniu z integracją z przepływem pracy, daje pewność co do korzyści i postępów dla całej firmy.

Lasse Svärd, również właściciel Gafs Kartong, dodaje: Nowy Speedmaster CX 104 firmy Heidelberg doskonale spełnia nasze wymagania. Przekonały nas najnowocześniejsza technologia i portfolio usług tej firmy, a także doskonały stosunek ceny do wydajności. Spodziewamy się, że funkcja Push to Stop zapewni szczególnie  duży wzrost wydajności.

 Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg