BOBST zakończył przejmowanie firmy Cerutti
15 lis 2021 12:59

Koncern BOBST, jeden z czołowych światowych dostawców urządzeń do przetwórstwa, druku i finishingu oraz usług serwisowych dla branż etykietowej, opakowań giętkich, pudełek składanych i tektury falistej, ogłosił, że 11 listopada 2021 r. zakończył postępowanie związane z zakupem aktywów Officine Meccaniche Giovanni Cerutti SpA i Cerutti Packaging Equipment SpA, w tym spółki serwisowej 24/7 Cerutti Service S.r.l. (Cerutti), przez Bobst Italia SpA.

Bobst Italia z siedzibą w San Giorgio Monferrato to należące do Grupy BOBST ogólnoświatowe centrum doskonałości w zakresie wklęsłodruku, laminacji i technologii powlekania dla branży opakowań giętkich. Akwizycja Cerutti wpisuje się w strategiczny cel firmy BOBST dalszej konsolidacji swych technologii i rynkowej dominacji na globalnych rynkach druku wklęsłego.

Gruppo Cerutti została założona w 1920 r. w Casale Monferrato w północno-zachodnich Włoszech i rozwinęła się w renomowanego producenta maszyn rotograwiurowych i przetwórczych dla sektorów opakowaniowego, publikacyjnego oraz druków specjalistycznych. Dzięki jej przejęciu Bobst Group uzupełnia swoje aktywa o markę Cerutti, jej prawa własności intelektualnej i inne wartości niematerialne. Trzydziestu dotychczasowych pracowników Cerutti uzupełni personel Bobst we włoskiej siedzibie koncernu w San Giorgio Monferrato.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że postępowanie ostatecznie dobiegło końca, domykając okres niepewności dla interesariuszy Cerutti na poziomie lokalnym i ogólnoświatowym - skomentował Davide Garavaglia, dyrektor generalny i szef Linii Produktów do Wklęsłodruku, Próżniowych, Powlekania i Laminacji w Bobst Italia. - Firmę Bobst Italia charakteryzuje finansowa i socjalna stabilizacja, dzięki czemu jest ona w stanie tworzyć w dłuższym terminie wartość dodaną. Po zakończeniu procesu akwizycji będziemy w stanie wdrożyć technologię Cerutti i jej ekspertów do naszej firmy, rozwijając własną wiedzę i potencjał. Oznacza to również, że teraz możemy zapewnić wysoki poziom serwisu i wsparcia BOBST maszynom Cerutti zainstalowanym na całym świecie.

Opracowano na podstawie informacji firmy BOBST

cript>