Stół do montażu okładek GRAFMASZ GC480 PRO w Graphic House   
23 lis 2021 11:52

Drukarnia Graphic House to firma mieszcząca się w woj. zachodniopomorskim z wieloletnią tradycją, która powstała w roku 1990. Wówczas jedynym pracownikiem, a zarazem właścicielem firmy był Krzysztof Rykała, który do dziś, obecnie wspólnie z Dominikiem Rykałą, nadzoruje swoją firmę. Załoga firmy jest teraz znacznie bardziej rozbudowana, co pozwala na wykonywanie zleceń w zdecydowanie krótszym czasie.

Takim wąskim gardłem w naszej firmie już od jakiegoś czasu była oprawa twarda, a głównie sam proces przygotowania okładki – mówi Dominik Rykała. - Przeglądając rozwiązania dostępne na rynku, zdecydowaliśmy się na zakup stołu do montażu okładki twardej GC480 PRO, którego producentem jest firma GRAFMASZ. Urządzenie to ma u nas szerokie zastosowanie, zarówno w zakresie przygotowania okładki pod oprawę twardą, różnego rodzaju katalogi, jak i montaż główki pod kalendarze trójdzielne, okładek do „menu” oraz wiele innych produktów, które ewoluują na przestrzeni czasu. Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu, jak również wysokiej jakości wykonania samego stołu, produkt końcowy jest najwyższej jakości.

        Stół do montażu okładek twardych GC480 PRO – to urządzenie stworzone głównie z myślą o montażu okładki twardej, lecz dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie urządzeń poligraficznych, którym może się poszczycić polski producent, firma GRAFMASZ, rozwiązania zastosowane w tej maszynie pozwalają na wykorzystanie jej w wielu różnych innych pracach, zdecydowanie ułatwiając i przyspieszając proces technologiczny wykonania produktu. Podświetlany stół, automatycznie załączający się podsys z regulacją siły utrzymujący okleinę w jednej pozycji czy automatyczny proces zawijania, możliwość klejenia klejem na zimno i na gorąco czy podgrzewanie wstępne przed wałkiem kaszerującym to tylko niektóre punkty tego urządzenia, które wpływają na tempo i łatwość pracy. Przy maksymalnym formacie 500x800 mm umożliwia to szeroki wachlarz zastosowań urządzenia.

         To już kolejna maszyna zakupiona w firmie GRAFMASZ w ciągu ostatnich lat i mogę z czystym sumieniem stwierdzić, że jest to firma godna polecenia. Począwszy od momentu rozmów handlowych, poprzez prezentację i testy maszyny, a kończąc na samej instalacji, firma ta profesjonalnie podchodzi do powierzonych jej zadań i każdy z tych etapów był prowadzony na najwyższym poziomie. Chcemy w dalszym ciągu się rozwijać i mamy już plany na kolejne zakupy, więc z pewnością nasza współpraca będzie kontynuowana – zapowiada Dominik Rykała.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafmasz