Dzień otwarty EFI Reggiani
27 gru 2021 07:21

Uczestnicy zorganizowanego ostatnio trzydniowego dnia otwartego firmy Electronics For Imaging, Inc., (EFI) poznali innowacje obiecujące nowe możliwości produkcji tekstyliów.

Grudniowe dni otwarte przyciągnęły ponad 70 uczestników z 23 różnych krajów Europy, Ameryki Południowej i Bliskiego Wschodu. Spotkania obejmowały sesje informacyjne z ekspertami ds. produktów, prezentacje nowych trendów rynkowych oraz przykłady zastosowań innowacyjnych rozwiązań oferowanych przez EFI Reggiani.

To był szczególny rok jubileuszowy dla Reggiani. Rok, w którym nie tylko spojrzeliśmy wstecz na nasz dorobek, ale także czekaliśmy na silniejszą, zrównoważoną przyszłość, którą pomagamy tworzyć w branży tekstylnej - powiedziała wiceprezes EFI Reggiani i dyrektor generalny Adele Genoni. - Byliśmy podekscytowani mogąc zaprezentować na żywo wszystkie maszyny, które wprowadziliśmy na rynek w mijającym roku.

W tym roku firma EFI Reggiani świętowała 75 lat obecności na rynku tekstyliów, zwiększając swoje zaangażowanie w dostarczanie nowoczesnych technologii. EFI Reggiani oferuje światowej klasy produkty, które pomagają klientom zwiększyć produktywność i umożliwiają zrównoważony rozwój działań związanych z produkcją tekstyliów. Bogate portfolio maszyn EFI Reggiani — w tym innowacyjna gama ekologicznych systemów opartych na atramentach pigmentowych, które mogą znacznie zmniejszyć ślad ekologiczny produkcji tekstyliów — zapewnia użytkownikom szybkie i kompletne rozwiązania w szerokim zakresie zastosowań tekstylnych.

Uczestnicy dnia otwartego byli świadkami pokazów na żywo ośmiu zaawansowanych systemów cyfrowych, w tym m.in. EFI Reggiani HYPER, EFI Reggiani TERRA Silver, EFI Reggiani BLAZE, a także EFI Reggiani BOLT – wielokrotnie nagradzanej, najszybszej na świecie cyfrowej maszyny przeznaczonej do druku na tekstyliach.

EFI Reggiani HYPER

Nowa EFI Reggiani HYPER to maszyna dostępna w kilku rozmiarach – w szerokości 1,8 metra, 2,4 metra lub 3,4 metra. W konfiguracji z maksymalnie ośmioma kolorami drukuje z prędkością do 13 metrów bieżących na minutę w dwuprzebiegowym trybie produkcyjnym. Przeznaczone do wysokiej jakości produkcji na dzianinach lub tkaninach rozwiązanie zostało zaprojektowane z wykorzystaniem inteligentnej technologii, która umożliwia integrację z projektami Przemysłu 4.0.

EFI Reggiani TERRA Silver

Nowa wersja TERRA Silver będąca częścią kompletnej linii TERRA drukuje na podłożach o szerokości 1,8 metra, z prędkością do 190 metrów kwadratowych na godzinę dzięki ośmiu dwukanałowym głowicom drukującym. Posiada również: nowy system recyrkulacji atramentu zapewniający wysoką niezawodność i minimalną potrzebę konserwacji; kilka trybów drukowania w celu zapewnienia maksymalnej elastyczności pod względem możliwości projektowania; nowe przetwarzanie obrazu w czasie rzeczywistym, które eliminuje czas spędzony na wstępnych obliczeniach obrazu; przyjazny dla użytkownika, intuicyjny interfejs oraz zapewnia wydajniejszy proces polimeryzacji.

EFI Reggiani BLAZE

Rozwiązanie EFI Reggiani BLAZE zostało zaprojektowane, aby ułatwić firmom tekstylnym możliwość wejścia na rynek cyfrowego druku tekstylnego z kompaktowym rozwiązaniem. Nowa maszyna o szerokości 1,8 m oferuje innowacyjny, niewymagający konserwacji system ciągłego obiegu atramentu wyposażony w czujnik poziomu oraz system ochrony głowicy drukującej przed awarią, co zapewnia dłuższą żywotność głowicy i dłuższy czas pracy bez przestojów. BLAZE może produkować do 125 metrów bieżących na godzinę z rozdzielczością drukowania do 600x1200 dpi.

Zmodernizowana EFI Reggiani BOLT

W 2021 r. system EFI Reggiani BOLT został zmodernizowany – wprowadzono znaczące ulepszenia sprzętowe i programowe, które zwiększają jednolitość druku, zapewniają gładsze kolory, lepszą jakość i płynniejsze gradienty. Zmiany uwzględniają także szybszą wymianę głowicy drukującej i radykalnie zwiększają szybkość przetwarzania plików nawet o 200 proc. w przypadku dużych, złożonych plików.

Tworzenie profili kolorów w najnowszej wersji cyfrowego interfejsu EFI Fiery BT-1000 napędzającego system zapewnia lepsze, bardziej intensywne odcienie i zwiększa możliwości dopasowania kolorów powszechnie stosowanych w cyfrowym zadrukowywaniu tekstyliów.

Ulepszenia są ważnym krokiem w dalszym rozszerzaniu obecności druku cyfrowego w branży. Wysuwają na pierwszy plan bardziej ekologiczne i jeszcze bardziej zrównoważone technologie atramentowe, które stopniowo zastępują analogowe procedury sprawiające, że produkcja tekstyliów jest niestety drugą co do wielkości branżą zanieczyszczającą środowisko na świecie.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI