EFI z nową strategią po sprzedaży działu oprogramowania
7 sty 2022 09:00

Amerykański koncern Electronics For Imaging, Inc. (EFI) ogłosił 5 stycznia 2022 r., że będzie priorytetowo traktować inwestycje technologiczne umożliwiające przyspieszenie wzrostu w szybko rozwijającym się segmencie przemysłowego druku injetowego, aby nadal być liderem w branży w zakresie przejścia z technologii analogowej na cyfrową, jak również w wiodącym na rynku segmencie kontrolerów DFE Fiery. W ramach tej strategii EFI sfinalizowało sprzedaż firmy eProductivity Software (EPS), zajmującej się oprogramowaniem workflow i MIS dla branży poligraficzno-opakowaniowej, na rzecz podmiotu powiązanego z Symphony Technology Group (STG). EFI i EPS będą nadal współpracować ze swoimi wspólnymi klientami i partnerami w celu zapewnienia obopólnego sukcesu.

eProductivity Software z nowym właścicielem

eProductivity Software, firma, której pełna nazwa brzmi: Productivity Software Business of Electronics For Imaging, Inc. („EFI”) stała się niezależną od EFI, globalną firmą programistyczną po przejęciu przez spółkę Symphony Technology Group („STG”), jedną z firm wiodących na rynku w zakresie oprogramowania, danych i analiz. eProductivity („EPS”) należy do uznanych na świecie rozwiązań w zakresie oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) oraz oprogramowania biznesowego i produkcyjnego, które zostało stworzone z myślą o wzmocnieniu branży opakowań i druku. Wsparcie ze strony firmy STG ma przyspieszyć rozwój EPS jako samodzielnej firmy poprzez inicjatywy mające na celu pogłębienie i poszerzenie jej możliwości oraz dalsze wzmocnienie jej pozycji na rynku.

Ten strategiczny krok w kierunku stania się niezależną firmą umożliwia nam wnoszenie większej wartości dla naszych klientów, a także całej branży opakowaniowej i drukarskiej, poprzez rozszerzenie współpracy z kluczowymi graczami  branży technologii. Oczywiście będziemy kontynuować ścisłą współpracę z naszymi przyjaciółmi z EFI. Ponadto przyspieszymy inwestycje w postęp technologiczny i modernizacje, rozwiniemy  partnerstwa z klientami oraz zaangażujemy się w napędzanie globalnego wzrostu – powiedział Gabriel Matsliach, dyrektor generalny eProductivity Software.

Dzięki temu procesowi firma STG poświęciła czas na dogłębne zrozumienie branż, które obsługujemy, a jej przedstawiciele docenili naszą bazę klientów i pozycję rynkową. Byliśmy pod wrażeniem ich silnego nacisku na wzrost poprzez innowacje i podejście wysoce zorientowane na klienta. Nie możemy się doczekać wspólnej realizacji wizji przyszłości – dodał Matsliach.

EPS ma na całym świecie ponad 4000 klientów we wszystkich kluczowych branżach związanych z pakowaniem i drukiem, w tym między innymi w sektorach: składanych kartonów, opakowań z tektury falistej, etykiet, opakowań giętkich, druku komercyjnego, w publikacjach, wysyłce i grafice ekspozycyjnej.

Dzięki tej zmianie EFI może skoncentrować inwestycje w działy Inkjet i Fiery, aby wykorzystać możliwości rozwoju w istniejących segmentach działalności firmy, a także rozszerzyć ją na rynki, które rozpoczynają transformację w kierunku technologii cyfrowej.

Nigdy wcześniej nie byliśmy tak zafascynowani możliwościami rynku przemysłowego druku atramentowego i naszą zdolnością do wykorzystania Fiery, wiodącej technologii Digital Front End (DFE) dla kolorowego druku cyfrowego, w celu kontynuowania transformacji analogowo-cyfrowej we wszystkich segmentach drukowania o wysokiej wartości dodanej, jednocześnie obsługując nowe obszary, takie jak e-commerce, direct-to-garment i inne szybko rozwijające się segmenty - powiedział Jeff Jacobson, dyrektor generalny i prezes koncernu EFI. - Dokonujemy znaczących inwestycji, aby pozostać liderem na rynkach opakowań i tektury falistej, grafiki reklamowej, tekstyliów oraz materiałów budowlanych i dekoracji. Potencjał szybko rozwijających się rynków przemysłowego druku atramentowego jest dla nas bodźcem do przyspieszenia inwestycji w wiodące na rynku produkty i usługi, które napędzają transformację analogowo-cyfrową. Przemysłowe drukowanie atramentowe to jedna z największych możliwości, jakie widziałem w ciągu 35 lat mojej pracy w tej branży. Sprzedaż działalności związanej z oprogramowaniem zapewnia naszym zespołom ds. przemysłowego druku atramentowego i Fiery koncentrację, która zapewni im najlepszą pozycję do osiągnięcia sukcesu.

Przemysłowy inkjet: Wykorzystanie bezprecedensowych możliwości

Branża przemysłowego druku atramentowego jest pełna możliwości na istniejących i nowych rynkach. EFI Inkjet zamierza utrzymywać pozycję lidera w zakresie wysokonakładowych, jednoprzebiegowych technologii atramentowych, które firma obecnie wdraża w wielokrotnie nagradzanych, wysokowydajnych produktach dla branż opakowaniowej, tektury falistej grafiki wystawienniczej, tekstylnej oraz materiałów budowlanych i dekoracyjnych. EFI wykorzysta także swoje doświadczenie w zakresie sprzętu, oprogramowania kontrolnego, usług, urządzeń połączonych z chmurą oraz innowacji w obszarze atramentów, aby dostarczyć kolejną generację wszechstronnych, wysokonakładowych maszyn drukujących o najwyższej jakości. Po zmianie struktury EFI inwestuje w badania i rozwój, aby wzmocnić swoją pozycję na głównych rynkach i jednocześnie wejść w nowe kategorie - w tym w rozwój technologii dla nowych zastosowań w branży tekstylnej i opakowaniowej.

Przyszłość druku to druk cyfrowy, a ta reorganizacja umacnia pozycję EFI jako lidera technologicznego i przyspiesza wzrost innowacyjności firmy jako dostawcy wiodących na świecie drukarek cyfrowych dla rynków opakowań i tektury falistej, grafiki reklamowej, tekstyliów oraz materiałów budowlanych i dekoracji – potwierdził Scott Schinlever, dyrektor operacyjny i dyrektor generalny EFI Inkjet.  - Dzięki temu nasi klienci będą mogli produkować więcej w krótszym czasie, przy mniejszym nakładzie pracy, w wyższej jakości i przy mniejszym wpływie na środowisko naturalne, a my będziemy mogli wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie w zakresie druku atramentowego w nowych, obiecujących zastosowaniach rynkowych.

Fiery: Innowacje i wzrost w dziedzinie druku cyfrowego

Jednostka biznesowa Fiery, pod kierownictwem dyrektora operacyjnego i dyrektora generalnego Fiery Toby'ego Weissa, pozostaje wiodącym dostawcą technologii DFE na świecie, zapewniając wysoką wydajność wymaganą na wielu rynkach, w tym opakowań, oznakowania i druku komercyjnego, dzięki zaawansowanym rozwiązaniom Fiery, które sterują wysokiej klasy maszynami drukującymi wielu głównych producentów sprzętu.

Portfolio produktów Fiery zawiera światowej klasy algorytmy zarządzania barwą, zaawansowaną technologię chmury i wiele innych najlepszych w swojej klasie rozwiązań, które skracają czas produkcji i podnoszą jakość druku. Pracując w ścisłym porozumieniu z naszymi partnerami, inwestycje, które podejmujemy w przyszłość technologii Fiery, będą sprzyjać tworzeniu jeszcze bardziej zaawansowanych rozwiązań - w tym wiodących ofert w zakresie chmury poprzez pakiet produktów EFI IQ, który wspiera klientów w osiąganiu nowych poziomów automatyzacji, dokładności i rentowności w druku cyfrowym.

Zbliżające się wydarzenie użytkowników produktów amerykańskiego koncernu - EFI Connect - będzie wspólnym wydarzeniem dla klientów EFI i EPS. Liderzy z obu firm przedstawią swoje nowości technologiczne i strategie dotyczące planów rozwoju produktów podczas spotkania w Las Vegas w dniach 17-21 stycznia br.

Opracowano na podstawie informacji firmy EFI