Birdley James w Radzie Dyrektorów SGP
11 sty 2022 12:14

Birdley James pracujący w firmie Miller Zell został powołany na stanowisko dyrektora stowarzyszenia Sustainable Green Printing Partnership (SGP), które jest światowym autorytetem w dziedzinie certyfikacji zrównoważonego druku.

Birdley James jest koordynatorem SGP/EHS i kierownikiem ds. zgodności, kieruje również działaniami Miller Zell w zakresie zrównoważonego rozwoju. Dołączając do Rady Dyrektorów SGP będzie rozwijał inicjatywy recyklingowe i nadzorował zgodność programu zrównoważonego rozwoju, a także wymagania certyfikacji SGP. W jego gestii znajdą się również audyty zgodności z przepisami w zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa, procedury dotyczące bezpieczeństwa środowiskowego oraz szkolenia w zakresie bezpieczeństwa.

Jako członek rady składającej się z wolontariuszy, James jest zaangażowany we wspieranie certyfikacji SGP; jego celem jest kontynuacja starań o utrzymanie wiodącej pozycji stowarzyszenia w branży. Wierzę, że edukacja, odpowiedzialność i własność powinny być kluczowymi elementami podejścia biznesowego każdej drukarni — powiedział Birdley James i dodał: Praktyki SGP umożliwiają firmom realizację ich prawdziwego potencjału.

Wcześniej James zasiadał w komitecie SGP, który stworzył program nagród SGP Sustainability Champion. James dołącza do dr. Calvina Lakhana z Konsorcjum Gospodarki Odpadowej oraz innych powołanych dyrektorów takich jak: Jodi Sawyer, Theresa Vanna, Rosalyn Bandy, Suzanna Eversole i dr George Glisan.

Certyfikacja SGP wyróżnia czołowych liderów zrównoważonego rozwoju w branży poligraficznej, którzy spełniają rygorystyczne wymagania certyfikacyjne i wymogi kompleksowego audytu oceniającego trzy obszary zrównoważonego rozwoju: ludzi, planetę oraz zyski.

Zakłady przemysłu poligraficznego, w tym drukarnie i dostawcy, oraz inne podmioty zainteresowane eliminacją odpadów, zmniejszeniem zużycia energii, przejściem na zrównoważone materiały i pozyskiwaniem nowych kontraktów od organizacji, które wymagają zrównoważonych praktyk, mogą znaleźć dalsze informacje na stronie internetowej SGP.

 Opracowano na podstawie informacji SGP