Ricoh Pro VC20000 i Pro V20000 w rosyjskiej drukarni
13 sty 2022 09:49

T 8, największa rosyjska drukarnia cyfrowa oferująca druk książek na życzenie, zainwestowała w atramentowe systemy produkcyjne na papier ciągły Ricoh.

Firma zmodernizowała swój park maszynowy i wzbogaciła go o Ricoh Pro VC20000 oraz ProV20000.

T 8  postawiło również na dwie maszyny Ricoh Pro V20100, Ricoh Pro VC20000 oraz dwa systemy Ricoh Pro C9200 (wykorzystywane głównie do drukowania okładek książek) w celu stworzenia szybkiego, wysoce zintegrowanego i zoptymalizowanego środowiska produkcyjnego.  

Sergey Boev, technical director w T 8, powiedział: Zależało nam na ujednoliceniu i zyskaniu możliwości elastycznego planowania procesu produkcyjnego. Wcześniej korzystaliśmy z rozwiązań różnych producentów. Wymagało to przygotowania impozycji dostosowanej do każdego z tych systemów. Przez to nie mogliśmy sprawnie przenieść zlecenia z jednej maszyny na drugą. Sprawiało to też, że produkcja pojedynczych sztuk książek była zbyt czasochłonna, a nam zależało na maksymalnym przyspieszeniu realizacji prac. Elastyczność, którą dają nam systemy Ricoh, pozwala nam dostosować się do trendów na rynku. W ciągu ostatnich 3 lat zaobserwowaliśmy spadek nakładów z 200 do 30 sztuk przy jednoczesnym wzroście zamówień.

Opracowano na podstawie informacji firmy Ricoh