Heidelberg podpisuje umowę z PURe
31 sty 2022 14:33

Firmy Heidelberger Druckmaschinen AG (Heidelberg) i PURe inks Europe GmbH (PURe) podpisały ogólnoeuropejską umowę o współpracy dotyczącą zrównoważonego druku. Na mocy umowy Heidelberg zobowiązuje się do wspierania swoich klientów w bardziej zrównoważonej produkcji poligraficznej.

Podczas gdy stosowanie konwencjonalnych farb offsetowych lub alternatywnych produktów utwardzanych promieniowaniem UV często sprawia, że ​​wprowadzenie zrównoważonej produkcji drukarskiej jest wyzwaniem, farby PURe umożliwiają drukarniom opakowaniowym i komercyjnym bardziej zrównoważoną produkcję.

Heidelberg będzie oferować produkty pod etykietą PURe obok własnych materiałów eksploatacyjnych Saphira, które teraz staną się częścią pakietu PURe. Firma zaoferuje też klientom indywidualną usługę wdrożenia i aplikacji materiałów z serii PURe, jak również analizę pracy i systemu, szkolenia dla operatorów i pracowników działu sprzedaży. Celem wdrożenia pakietu usług dodatkowych jest umożliwienie klientom skutecznej komercjalizacji zalet produktów PURe.

Hans Huyghe, Head of Product Management Consumables w Heidelbergu mówi: Heidelberg z przyjemnością rozszerza swoje portfolio o farby o niskiej migracji, które łączą zalety produktów konwencjonalnych i UV. Dzięki naszemu podejściu projektowemu umożliwiamy naszym klientom zintegrowanie rozwiązań z pakietu PURe jako systemu w ramach długoterminowej strategii zrównoważonego rozwoju.

Przez kilka lat pracowaliśmy, aby osiągnąć wysoki standard jakości, jaki obserwujemy teraz w przypadku PURe. Po wspólnych testach Heidelberg oferuje kompletny pakiet, który jest kluczem do europejskiego sukcesu tej nowatorskiej technologii. Dzięki wejściu na rynek za pośrednictwem Heidelberga możemy teraz wykorzystać potencjał sieci naszego partnera. W ten sposób pomagamy naszej branży osiągnąć cele zrównoważonego rozwoju. podkreśla Michael Berz, dyrektor generalny PURe ink systems AG.

Innowacyjny system rozwiązań PURe jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na bardziej zrównoważone procesy druku. Nowa formuła produktu jest w 100 proc. wolna od oleju mineralnego, palmowego, sojowego, kokosowego, przeciwutleniaczy i mikroplastików, jest też bezwonna i zapewnia doskonałe rezultaty barwienia. Spełnia jednocześnie najwyższe standardy w zakresie ochrony środowiska, zdrowia i bezpieczeństwa pracy. Co ważne, większość składników pochodzi z surowców odnawialnych niepoddawanych dalszej modyfikacji chemicznej lub procesowi syntezy. W ten sposób PURe wyznacza nowy punkt odniesienia dla trwałości farb offsetowych.

Seria PURe spełnia kryteria wszystkich głównych ekoetykiet (tj. EU Ecolabel, Nordic Ecolabelling, Austrian Ecolabel UZ24, Blauer Engel UZ195) i otrzymała certyfikat C2C Certified Material Health Certificate na poziomie platynowym. Dzięki unikalnemu mechanizmowi schnięcia produkt schnie szybko i w znacznie niższej temperaturze niż zwykle, przyczyniając się do wyższej efektywności energetycznej. Farby PURe idealnie nadają się do drukowania na materiałach opakowaniowych do żywności, a także na komercyjnych produktach drukarskich.

Droga do bardziej zrównoważonego rozwoju i dotarcia do ekoetykiet to coś więcej niż tylko zmiana puszki z farbą. Zamiast tego wymaga całościowego podejścia do klienta w środowisku drukarni, obejmującego strukturę zadań i analizę łańcucha wartości oraz potencjalne zmiany w ustawieniach sprzętu, materiałów eksploatacyjnych, a nawet kwalifikacjach operatora.

Opracowano na podstawie informacji firmy Heidelberg