Grafotronic przedstawia rozwiązania do uszlachetniania HAPTIC
2 lut 2022 11:27

Firma Grafotronic opracowała trzy nowe, wysokiej klasy moduły do zdobienia. Są to: szybki moduł do sitodruku płaskiego oraz dwa zróżnicowane moduły do hot stampingu i tłoczenia o wysokiej dokładności i szybkości.
Wszystkie moduły zostały zaprojektowane z myślą o dokładności, jakości, wydajności i automatyzacji. Dzięki zastosowaniu koncepcji Grafotronic Future Safe każdy z nich nadaje się do łatwej modernizacji w miejscu pracy, a wraz z kompletnym portfolio dostępnych zespołów i opcji seria ta - jak twierdzi producent - jest najlepszym wyborem dla każdej firmy poligraficznej.
Nowa seria HAPTIC zapewnia doskonałe możliwości produkcji wyjątkowych etykiet, wykorzystując zaawansowaną technologię hot stampingu i sitodruku. Portfolio modułów Grafotronic HAPTIC zapewnia wydajne nakładanie specjalistycznych uszlachetnień, w tym foliowania metalicznego, tłoczenia, aplikacji hologramów, lakierowania punktowego, efektów dotykowych i tekstur.

Seria HAPTIC została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu unikatowej przewagi producentom etykiet dla branż: winiarskiej, alkoholowej, spirytusowej, spożywczej, kosmetycznej, chemicznej, farmaceutycznej i technologicznej. Nowe moduły do tłoczenia na gorąco Grafotronic charakteryzują się wysokim ciśnieniem tłoczenia i wydłużonym czasem docisku (dwell time), dzięki czemu użytkownik zyskuje najwyższą jakość, możliwość realizacji unikalnych projektów oraz wyjątkowe rezultaty tłoczenia – nawet na papierach strukturalnych. Oba moduły, wyposażone w głowice obrotowe oraz serwomotory napędzające przesuw folii, umożliwiają realizację projektów z wykorzystaniem zarówno pojedynczej folii, jak i skomplikowanych wzorów wielofoliowych.

Wśród innych funkcji zespół do sitodruku płaskiego Grafotronic zawiera zdalnie sterowaną grupę drukującą z serwonapędem oraz bezstopniowy niskotemperaturowy system utwardzania UV zaprojektowany tak, aby wspierać każdy aspekt zdobienia.
Świat zdobionych etykiet opiera się na kreatywności, osiągnięciach artystycznych i pasji. Nasza niekończąca się innowacyjność, profesjonalizm i poświęcenie w poszukiwaniu nowych rozwiązań spełniających wszelkie oczekiwania wspierają naszych klientów w czynieniu unikalnym każdego produktu – powiedział Luca Goldoni, global product and key account manager w dziale rozwiązań uszlachetniających Grafotronic.

Opracowano na podstawie informacji firmy Grafotronic

error: Kopiowanie zabronione!
cript>