FESPA potwierdza listę wystawców
3 lut 2022 12:41

Targi FESPA Global Print Expo i European Sign Expo 2022 odbędą się w terminie od 31 maja do 3 czerwca 2022 w centrum Messe Berlin (Niemcy). Jak zapowiadają organizatorzy wydarzenia, w Berlinie zaoferują najbardziej wszechstronną prezentację innowacji w zakresie druku i oznakowań od 2019 roku. Ponad 250 wystawców już potwierdziło swój udział, a z wieloma toczą się jeszcze rozmowy.

Lista potwierdzonych firm obejmuje wielu przedsiębiorców, którzy nie mogli uczestniczyć w wydarzeniu w Amsterdamie w 2021 r., a którzy teraz chcą nadrobić zaległości biorąc udział w targach wiosennych. Odwiedzający będą mogli zobaczyć rozwiązania sprzętowe głównych wystawców, w tym sponsorów imprezy, takich jak: Durst, Mimaki, Brother i HP, a także Agfa, aleph, Canon, Epson, Fujifilm, Kornit Digital, Mutoh, M&R, Roland DG i swissQprint.

Wśród dostawców mediów i materiałów eksploatacyjnych znajdują się między innymi: 3A, Ahlstrom Munksjö, Avery Dennison, Hexis, InkTec, Neenah Coldenhove, Neschen, ORAFOL, Poli-Tape i Sun Chemical. Z kolei Barbieri Electronic, Caldera, OneVision i ONYX Graphics to jedne z firm prezentujących rozwiązania z zakresu automatyzacji, przepływu pracy i zarządzania kolorami.

Szef FESPA Global Print Expo, Michael Ryan, komentuje: Tak silne zaufanie ze strony społeczności dostawców dla FESPA jest bardzo motywujące i daje nam siłę, aby ożywić branżę druku specjalistycznego po wyzwaniach ostatnich dwóch lat. Dostawcom, którzy dołączyli do nas w Amsterdamie w październiku 2021 r., przypomniano o wyjątkowej wartości wydarzeń na żywo i komercyjnej przewadze płynącej z bezpośredniego kontaktu z klientami, dlatego cieszymy się, że o wiele więcej firm skorzysta z tej możliwości w 2022 r. Teraz, gdy przedsiębiorcy znów działają, a decydenci wyższego szczebla chcą zabezpieczyć swoje przyszłe inwestycje, znaczenie kontaktów na żywo w celu przyspieszenia ożywienia nigdy nie było większe.

European Sign Expo 2022, wiodąca europejska wystawa oznakowań i komunikacji wizualnej, odbędzie się równolegle do FESPA Global Print Expo. Wydarzenie ponownie połączy kluczowych profesjonalistów zajmujących się oznakowaniami, w tym firmy specjalizujące się w znakowaniu cyfrowym, znakowaniu wymiarowym, grawerowaniu, podświetlanych wyświetlaczach, nośnikach zewnętrznych, systemach LED, wycinaniu laserowym i narzędziach do oznakowań. Platynowy sponsor – firma EFKA powróci na European Sign Expo wraz z potwierdzonymi wystawcami, w tym: Art Neon Lighting, Cosign, dap, Domino Sign, Harmuth, NEX LINE SRL, SolaAir i vhf camfacture.

Christoph Gamper, dyrektor generalny i współwłaściciel Durst Group AG, komentuje: Wszystko wskazuje na to, że możemy wreszcie ponownie porozmawiać o interesach. Ale nie chodzi już o niekontrolowany „nagły wzrost”, ale o rozwiązania dla bardziej zrównoważonego świata. Druk może być jego istotną częścią, a FESPA jest stałym punktem we wszechświecie druku. Pod tym względem doświadczenie druku oznacza dla naszych klientów i nas samych nowe, zrównoważone modele biznesowe. Nie możemy się doczekać targów w Berlinie, a przede wszystkim, aby w końcu zobaczyć klientów „na żywo” i zademonstrować im nowe sposoby i możliwości rozwoju biznesu.

Kevin Jenner, european marketing manager, Fujifilm Wide Format Inkjet Systems, mówi: Nie uczestniczyliśmy w żadnych większych wystawach od czasu pandemii, zatem FESPA 2022 odbywa się w idealnym czasie dla Fujifilm. Zaprezentujemy dwie nowe maszyny z serii Acuity (Acuity Prime i Acuity Ultra R2) z całkowicie nowym wyglądem, nowym poziomem funkcjonalności i zwiększonym zwrotem z inwestycji. FESPA 2022 zapewnia nam idealną platformę do pokazania ekscytującego, następnego etapu rozwoju maszyn w tym zakresie.

Aby uzyskać więcej informacji na temat obu wydarzeń i zgłosić zainteresowanie uczestnictwem, należy odwiedzić strony internetowe organizatorów.

Opracowano na podstawie informacji organizatora