Nowy prezes X-Rite
9 lut 2022 11:10

Firma X-Rite, właściciel Pantone, poinformowała o nominacji Chrisa Brooksa na stanowisko prezesa grupy specjalizującej się w technologiach związanych z kolorem, zatrudniającej 800 pracowników. Zastąpi on Ondreja Kruka, który pełnił tę funkcję przez 4 lata.

Chris Brooks pokieruje strategią innowacji platform cyfrowych dotyczących koloru, usług chmurowych i innych powiązanych rozwiązań.

Technologie cyfrowe zmieniają sposób, w jaki produkty fizyczne są tworzone i produkowane, pozwalając na więcej kreatywności, personalizacji i możliwości – deklaruje nowy prezes. – Jestem bardzo zadowolony dołączając do przedsiębiorstwa, które znajdowało się w awangardzie tej transformacji, otwierającej drogę do cyfrowej komunikacji kolorymetrycznej i do rozwiązań tworzonych, by dawać życie kolorom, od inspiracji do finalnej produkcji.

Chris Brooks uzyskał dyplom z administracji biznesowej na Uniwersytecie Karoliny Północnej i licencjat z inżynierii mechanicznej.

Ma bogate i różnorodne doświadczenie zawodowe. Ostatnio zajmował stanowisko wiceprezesa i dyrektora generalnego AMETEK Engineered Medical Components, amerykańskiej grupy produkującej narzędzia elektroniczne i urządzenia elektromechaniczne. Przedtem piastował różne funkcje kierownicze w dużych amerykańskich firmach: Illinois Tool Works, Nordson Comapny, Coca-Cola Company, FMC Corporation, Merck & Co.

 Chris Brooks jest również członkiem rad nadzorczych wielu organizacji non profit, m.in. American Heart Association i Clay-Nelson Scholarship.

Opracowano na podstawie graphiline.com