Avery Dennison przejmuje TexTrace
10 lut 2022 09:41

Firma Avery Dennison poinformowała o przejęciu TexTrace, twórcy technologii RFID znajdującej zastosowanie w przypadku odzieży.

Firma TexTrace była wcześniej spółką zależną Jakob Müller Holding, jednego z wiodących szwajcarskich producentów OEM dla przemysłu tekstylnego. Przejęcie obejmuje portfel własności intelektualnej TexTrace oraz pracowników, którzy nadal będą zatrudnieni w siedzibie firmy w mieście Frick (Szwajcaria). Transakcja ma umożliwić Avery Dennison dalsze wprowadzanie innowacji i promocję w sektorze odzieżowym oraz otwieranie nowych rynków w segmentach innych niż odzież.

Technologia opracowana przez TexTrace daje możliwość pełnego zintegrowania RFID z odzieżą. Etykiety z wbudowanym RFID to kompleksowa technologia do znakowania produktów, ochrony marki, a także przyczyniająca się do zabezpieczenia przed kradzieżą. Jej wprowadzenie pozwala zwiększyć dostępność produktów, wpływa na poprawę interakcji z konsumentami, poprawia wygodę użytkowania, jak również ułatwia sam proces zakupu w kasie samoobsługowej. W przyszłości może oferować bezprecedensowe informacje o dostawcach i materiałach, aby umożliwić gospodarkę o obiegu zamkniętym poprzez ponowne wprowadzenie na rynek i recykling, dając możliwość uzyskania wglądu w ślad węglowy odzieży.

To ekscytujące przejęcie dla firmy Avery Dennison, rozszerzające nasze portfolio cyfrowych identyfikatorów o zintegrowane rozwiązania RFID dla branży odzieżowej – skomentował Francisco Melo, wiceprezes i dyrektor generalny Avery Dennison Smartrac i dodał: Innowacyjne, tkane i dziane produkty RFID, które opracował TexTrace, wniosą znaczną wartość do tradycyjnego sposobu, w jaki sektor odzieżowy i detaliczny wykorzystuje RFID, stwarzając szansę na bardziej zrównoważoną i inteligentną przyszłość.

Ten krok to świetna okazja i przełomowa decyzja dla przyszłości TexTrace AG. Jesteśmy dumni z tego, co start-up osiągnął w swojej 10-letniej historii, a jednocześnie jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zrobić kolejny krok w rozwoju – powiedział Stephan Bühler, współwłaściciel Jakob Müller Holding i poprzedni dyrektor generalny TexTrace AG. - Zmiana przychodzi we właściwym czasie z odpowiednim partnerem.

Opracowano na podstawie informacji firmy Avery Dennison