Kraft-Box – opakowania nowej generacji
10 lut 2022 10:40

Producent opakowań z tektury falistej dla wielu branż, tworzący indywidualne projekty szyte na miarę dla swoich klientów, zainwestował w kolejne rozwiązanie wzbogacające park maszynowy. Elitron Kombo TH stanie w Kowalewie już za kilka dni.

W ostatnich latach branża poligraficzna przeszła wiele dynamicznych przemian. Wpływ na to miały aspekty takie jak postępująca cyfryzacja i automatyzacja, coraz większa działalność online, nowa, pandemiczna rzeczywistość, a przede wszystkim klienci, którzy coraz częściej poza wysoką jakością oczekują także niewielkich i spersonalizowanych nakładów oraz atrakcyjnych rozwiązań w dziedzinie druku. Podobny los spotkał segment druku opakowań i coraz mocniej związany z nim rynek e-commerce, który w Polsce rozwija się w zaskakującym tempie. Jakie kroki powinna podjąć firma w celu adaptacji i nadążenia za nowymi wyzwaniami, błyskawicznie zmieniającymi się warunkami oraz wymagającymi odbiorcami? Bez wątpienia najlepszym wyjściem jest wyposażenie w nowoczesne technologie zdolne spełnić wszelkie wymagania współczesnego rynku. Przykładem tego typu działania jest firma Kraft-Box, której park maszynowy dzięki wieloletniej współpracy z LFP Industrial Solutions wzbogacił się o innowacyjne rozwiązanie marki Elitron.

Out of the box

Kraft-Box to firma zlokalizowana w Kowalewie niedaleko Pleszewa, która od lat jest w branży opakowań synonimem jakości i dbałości o klienta, a jej  kreatywny i zaangażowany zespół  tworzy kompleksowe, dedykowane wielu branżom  rozwiązania w segmencie opakowań/POS/standów z tektury falistej. Zdaniem Jolanty Korzeniewskiej, prezes zarządu i właścicielki firmy Kraft-Box, to właśnie materiały tekturowe i biodegradowalne są przyszłością rynku opakowań, zwłaszcza gdy coraz bardziej istotne stają się walka o czystość środowiska naturalnego i prowadzenie polityki zrównoważonego rozwoju. Jak dodaje Jolanta Korzeniewska: W dobie szybko zmieniających się warunków i oczekiwań nasza firma wychodzi naprzeciw odbiorcom, proponując rozwiązania związane z drukiem cyfrowym. Zaletą tej technologii jest błyskawiczne dostosowanie opakowania czy standu do bieżących potrzeb rynku. Jesteśmy w stanie spersonalizować opakowanie tradycyjne tak, by w cyklu jednej produkcji stworzyć produkt dla młodzieży, opakowanie ekskluzywne czy też świąteczne. Dostarczamy rozwiązania dla rynku branży spożywczej, gdzie znaczny procent zajmuje rynek owoców i warzyw. Są to delikatne produkty, dlatego zależy nam, aby każda część naszego potencjału - od projektu technologicznego do oprawy graficznej - wykorzystana była jak najlepiej. Nasi klienci oczekują, aby produkt spełniał nie tylko wymagania użytkowe, ale również był estetyczny i przyciągał wzrok jakością wykonania oraz ciekawym wzorem.

 Precyzja w produkcji

Wielofunkcyjny ploter Elitron Kombo TH jest efektem wieloletnich badań i nieustającego rozwoju włoskiego giganta. Wyróżnia się nie tylko wszechstronnością i funkcjonalnością, ale także zastosowane w nim dwie głowice tnące w radykalny sposób podwajają produkcję. Dzięki innowacyjnej technologii Custom Cutting pracują one niezależnie na tym samym obszarze roboczym, oferując możliwość jednoczesnej i nieprzerwanej pracy na panelach z różnych materiałów takich jak: papier, karton, tektura falista, re-board, folia,  pleksiglas, tworzywo sztuczne i PVC. Wpływ na zarządzanie procesem cięcia ma także zaimplementowane oprogramowanie Twin Cut, które automatycznie przypisuje obciążenie do każdej głowicy, co pozwala na bardziej efektywny przepływ pracy. Ploter Kombo TH został również zintegrowany z systemem wizyjnym Seeker System, służącym do automatycznego wykrywania obrazów i punktów odniesienia. Wszystkie powyższe atuty potwierdzają decyzję firmy Kraft-Box dotyczącą wyboru rozwiązania marki Elitron. Zakup nowego plotera jest dla nas ogromną szansą na zdobycie przewagi konkurencyjnej. Planujemy poszerzyć ofertę również o tworzenie projektów z poliwęglanu, pleksi i plastra miodu. Dokładna linia cięcia, bigowania oraz gładkie krawędzie po frezowaniu na nowej maszynie gwarantują utrzymanie wysokiej jakości produktu końcowego – komentuje Jolanta Korzeniewska.

Kraft-Box ze świetnie dobranym zespołem zapewnia profesjonalną i kompleksową obsługę poprzez doradzanie najlepszych rozwiązań. Firma posiada własne Studio Design pozwalające na kreowanie indywidualnych projektów pod potrzeby klientów. Zakup rozwiązania do cięcia pozwoli jeszcze bardziej przyśpieszyć realizowane zlecenia. Jak dodaje Jolanta Korzeniewska: Nasza współpraca z dostawcą LFP Industrial Solutions od lat układa się bardzo dobrze i mamy nadzieję, że dzięki nowym rozwiązaniom technologicznym nasza firma wkroczy w ten trudny dla globalnego świata biznesu czas z energią i gotowością do nowych wyzwań.

Opracowano na podstawie informacji firmy LFP Industrial Solutions