Avery Dennison wprowadza wegańskie etykiety
16 lut 2022 14:23

Firma Avery Dennison jako pierwsza wprowadza na rynek nowe certyfikowane portfolio etykiet wegańskich, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego. Dodatkowo każda pozycja w portfolio została stworzona bez testów na zwierzętach oraz bez użycia surowców GMO pochodzenia zwierzęcego.

Kolekcja innowacyjnych produktów Avery Dennison uzyskała aprobatę EVE VEGAN, niezależnej organizacji stworzonej przez Vegan France, która działa na rzecz promowania wegańskich alternatyw w różnych sektorach rynku, w tym w branży żywności i medycynie.

W chwili swojej premiery portfolio obejmuje sześć papierowych materiałów wierzchnich, trzy kleje i dwa podkłady, które można mieszać i dopasowywać w zależności do potrzeb klienta. Każdy produkt oferuje podobny poziom wydajności w porównaniu z niewegańskimi alternatywami, zarówno pod względem konwersji, jak i zastosowania. W oparciu o potrzeby przetwórców i użytkowników końcowych producent planuje rozszerzenie asortymentu o nowe papierowe materiały wierzchnie.

Weganizm wykracza poza dietę – mówi Luuk Zonneveld, menedżer produktu w Avery Dennison i wyjaśnia: To filozofia i sposób życia skoncentrowane na unikaniu wykorzystywania zwierząt w celu otrzymania pożywienia lub odzieży. Oczywiście podejście to rozciąga się na świat opakowań, dlatego cieszymy się, że możemy dostarczyć właścicielom marek innowacyjne etykiety opracowane przez nasz zespół badawczo-rozwojowy i w ten sposób pomóc przenieść się „na wyższy poziom, świadomej i etycznej produkcji”

Nowe etykiety są odpowiednie dla sektorów urody, wina, napojów spirytusowych oraz żywności. Dzięki certyfikacji przedsiębiorcy mogą informować swoich klientów, że w procesie wytwarzania całego kupowanego produktu – łącznie z opakowaniem – przestrzegane są humanitarne wartości.

Jesteśmy bardzo dumni, że otrzymaliśmy certyfikat EVE VEGAN; uważamy go za potężny symbol, który informuje właścicieli marek i ich klientów, że nasze zobowiązania traktujemy poważnie – podkreśla Luuk Zonneveld.

Opracowano na podstawie informacji portalu World of Print