Dni Otwarte Atrium i Ikonos
17 lut 2022 08:00


Firmy Atrium Centrum Ploterowe oraz Ikonos zapraszają na Dni Otwarte. 24 i 25 lutego 2022. W nowym Centrum Demonstracyjnym firmy w Opolu będą prezentowane flagowe modele takich wiodących producentów jak: Mutoh, Summa, Artemis, Neolt, trymery XY, plotery solwentowe Artemis, plotery LED/UV Mutoh i Artemis, plotery do gadżetów: Mutoh XpertJet 661UF i  Mutoh XpertJet 461UFlasery Artemis oraz produkcyjne plotery UV 3.2.

Zaprezentowane zostaną najnowsze rozwiązania DTF do druku na tekstyliach:

DTF Mutoh 628 to kompaktowy zestaw drukujący, składający się z plotera, shakera oraz wygrzewarki do proszku. Jest to produkcyjny zestaw przeznaczony do dużych nakładów. Urządzenie drukuje na folii, którą następnie wgrzewa się w materiały różnego rodzaju metodą druku pośredniego DTF.

W urządzeniu tym mają zastosowanie atramenty z certyfikatem OEKO-TEX®, a niska emisja do środowiska naturalnego pozytywnie wyróżnia tę drukarkę jako przyjazną dla środowiska, otoczenia i operatora. Kolejnymi zaletami plotera DTF Mutoh 628, które stawiają go ponad rozwiązaniami konkurencyjnymi,  są niskie koszty eksploatacji: zużycie atramentu, oszczędność używanych mediów, a także odzysk proszku. Ceniona jest także szybkość pracy urządzenia przy zachowaniu wysokiej jakości wydruków. Możliwość użycia białego atramentu i atramentów fluorescencyjnych oraz wygrzewanie infrared, które zabezpiecza kolory, dopełniają obrazu możliwości japońsko-amerykańskiej drukarki.


Więcej o ploterze DTF na stronie Atrium Centrum Ploterowe.

Nowości – plotery eko/żywiczne od Mutoh:

Modele XpertJet 1341SR Pro i XpertJet 1641SR Pro wyposażono w nowe, ultraszerokie głowice drukujące Mutoh AccuFine o zmiennej wielkości kropli piezo, które oferują najwyższą w swojej klasie dokładność druku.

Nowe plotery są wyposażone w autorskie oprogramowanie Mutoh VerteLith. W połączeniu z nową, opatentowaną technologią I-screen weaving nowe głowice drukujące zapewniają wyjątkową jakość druku przy wyższych prędkościach produkcyjnych. Ponadto nowe plotery Mutoh charakteryzują się automatyczną kalibracją przesuwu materiału (Feed Master) oraz funkcją Media Tracker, umożliwiającą automatyczne sprawdzenie, ile materiału pozostało na rolce. Dedykowane ekologiczne atramenty posiadają certyfikat GREENGUARD Gold, zaś zastosowane w ploterach duże kasety z wymiennymi ekonomicznymi i degazowanymi wkładami workowymi zmniejszają cenę jednostkową za atrament.
Nie bez znaczenia są też inne cechy ploterów Mutoh z serii XPJ ułatwiające pracę takie jak: podświetlenie stołu LED, nowe regulowane rolki dociskowe, automatyczna kalibracja grubości mediów przy druku dwukierunkowym, automatyczna kompensacja zatkanych dysz oraz nowy dotykowy panel sterowania.


Więcej o nowych ploterach eko/żywicznych XpertJet od Mutoh na stronie Atrium Centrum Ploterowe.

 

Nowości w ofercie IKONOS:

IKONOS PROFIFLEX COLOR – wysokiej jakości samoprzylepne folie ploterowe przeznaczone do wycinania na ploterach tnących, znajdujące zastosowanie w dekoracjach wnętrz, reklamie wizualnej, oznaczeniach tymczasowych, oklejaniu pojazdów, aplikacjach okiennych i meblowych, przygotowaniu stoisk targowych, aplikacjach wewnętrznych i zewnętrznych. Materiały te występują we wszystkich najpopularniejszych kolorach w wersji błyszczącej i matowej (wg palety kolorów RAL).

– Prezentacja aplikacji – FOLII FLEX I FLOCK – materiały najwyższej jakości do wycinania na ploterach tnących. Folie do aplikacji na koszulkach, odzieży sportowej itp. Produkt dostępny jest w szerokiej palecie kolorów podstawowych oraz specjalnych (złoty, srebrny, fluorescencyjny).

– Nowe tekstylia z linii IKONOS HOME DECOR, obejmujące szeroki wachlarz tkanin do druku sublimacyjnego i transferowego, znakomicie sprawdzające się jako materiały dekoracyjne i elementy wykończenia wnętrz.

– Prezentacja aplikacji folii DTF na odzieży. Technologia polega na druku na specjalnej folii oraz użyciu odpowiedniego, klejącego proszku. Tak przygotowany wydruk przenosimy przy użyciu prasy termicznej na tkaninę. Druk DTF świetnie sprawdza się w znakowaniu materiałów w trudno dostępnych miejscach, a także w aplikacji na produktach, na których niemożliwe jest drukowanie na płasko, jak np. rękawy koszulek, czapki z daszkiem, torby itp.

– Warsztaty z aplikacji innowacyjnego materiału Brick-Stick – specjalistycznej, białej folii polimerowej przeznaczonej do zadruku atramentami eco/UV/lateks, umożliwiającej aplikację na trudnych, chropowatych, słabo przygotowanych powierzchniach.


Udział w Dniach Otwartych jest bezpłatny.
Wymagana jest wcześniejsza rejestracja – pobierz formularz rejestracyjny i wyślij na podany adres e-mail.

Więcej szczegółów na stronie Atrium.