Nowe wersje głowic Xaar
24 lut 2022 12:54

Firma Xaar poinformowała o wprowadzeniu na rynek Sure Flow, nowego trybu ultradźwiękowego samoczyszczenia głowic drukujących. Innowacja została zaprojektowana, aby pomóc użytkownikom utrzymać wysoką jakość wydruków bez konieczności wyjmowania głowicy na jakimkolwiek etapie procesu produkcji.

Dzięki metodzie recyrkulacji atramentu zastosowanej w technologii TF firmy Xaar jest bardzo mało prawdopodobne, aby regularnie konserwowana głowica drukująca uległa zablokowaniu. Jednak czynniki zewnętrzne i coraz bardziej wymagające aplikacje mogą tworzyć trudne warunki i wyzwania operacyjne dla druku atramentowego.

Innowacyjny tryb Sure Flow pozwala użytkownikom na usuwanie i zapobieganie blokowaniu dysz bez konieczności wyjmowania głowicy drukującej, maksymalizując w ten sposób czas drukowania w celu uzyskania optymalnej wydajności pracy. Dzięki oprogramowaniu możliwe jest aktywowanie trybu zgodnie z wymaganiami, dostosowując odpowiednio ustawienia i pliki. Powoduje to, że każdy kanał pracuje z maksymalną mocą i częstotliwością, aby wywołać fale ultradźwiękowe, które z kolei wytwarzają kontrolowane wibracje ścian kanału bez konieczności wstrzymywania produkcji lub wyjmowania głowicy drukującej.

Graham Tweedale, dyrektor generalny działu głowic drukujących Xaar, powiedział: Dzięki skróceniu do minimum przestojów i konserwacji Sure Flow może zapewnić użytkownikom niezrównaną niezawodność i zwiększyć wydajność produkcji w całej serii recyrkulacyjnych głowic drukujących Xaar.

Przed wprowadzeniem rozwiązania na rynek specjaliści Xaar współpracowali z wieloma klientami, testując Sure Flow w ramach rzeczywistych działań na całym świecie. Jak zapewnia producent, zgromadzone do tej pory opinie są pozytywne. Użytkownicy recyrkulacyjnych głowic mogą skontaktować się ze swoim przedstawicielem handlowym, aby uzyskać dostęp do nowego trybu pracy.

Sure Flow to najnowsze osiągnięcie firmy Xaar, które jest wyrazem naszej koncentracji na dostarczaniu praktycznych innowacji klientom i pomaganiu w zachowaniu jak najwyższej jakości wydruków w nawet najbardziej wymagających warunkach – podsumował Graham.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xaar