Rozwiązanie hubergroup dla szybszego druku offsetowego
1 mar 2022 12:57

Jak możemy drukować jeszcze szybciej? To pytanie odgrywa ważną rolę w drukarniach. W branży opakowań i druku komercyjnego możliwe są prędkości maszyn do 20 000 arkuszy na godzinę, ale prowadzi to do krytycznej równowagi między farbą a wodą. Jednocześnie nakłady zleceń stają się coraz mniejsze, dlatego tak ważna jest stabilność produkcji z możliwością szybkiej regulacji. Aby sprostać tym zmieniającym się wymaganiom rynku, hubergroup Print Solutions wprowadza nowy dodatek do roztworu zwilżającego PERFECT-DRY-FIX, który nadaje się zarówno do offsetowego druku konwencjonalnego, jak i UV.

PERFECT-DRY-FIX umożliwia płynną pracę i wysoką jakość nawet przy dużych prędkościach drukowania. Ponadto nowy dodatek do roztworu jest optymalnie dopasowany do sprawdzonej już serii farb ECO-PERFECT-DRY, którą hubergroup opracowała specjalnie do szybkiego druku.

 Wydruki wysokiej jakości z dużą prędkością

W druku offsetowym symbioza roztworu nawilżającego i farby drukarskiej odgrywa ważną rolę. Ma to kluczowe znaczenie dla uzyskania wysokiej jakości wydruku - wyjaśnia Frédéric Kocher, kierownik działu rozwoju środków zwilżających w hubergroup. - Dodatki do roztworów regulują i stabilizują równowagę między farbą a wodą. Jednak przy dużych prędkościach drukowania konwencjonalne dodatki do roztworów nie są w stanie utrzymać tej równowagi.

Z myślą o tym hubergroup opracowała PERFECT-DRY-FIX. Nowy dodatek do roztworu zwilżającego jest specjalnie zaprojektowany do szybkiego drukowania. Dzięki temu nawet przy dużych prędkościach maszyny zapewnia szybką regulację, dobre zwilżanie obszaru poza obrazem, szybki transfer i bardzo stabilne zachowanie w trakcie produkcji. Ponadto PERFECT-DRY-FIX wspomaga schnięcie druków, a tym samym umożliwia szybką dalszą obróbkę różnego rodzaju druków. W celu zmniejszenia obciążenia drukarni hubergroup zadbała również o to, aby dodatek do roztworu nawilżającego zapewniał czysty obieg i zmniejszał ilość czynności konserwacyjnych wymaganych przy maszynach drukarskich.

 Rozwiązanie systemowe dla bezproblemowego drukowania

Dla drukarń jest korzystny fakt, że hubergroup produkuje zarówno dodatki do roztworów nawilżających, jak i farby drukarskie. Oznacza to, że firma posiada rozległą wiedzę na temat obu kategorii produktów i może je koordynować, aby zapewnić bezproblemowy proces drukowania.

Frédéric Kocher wyjaśnia: Przy opracowywaniu PERFECT-DRY-FIX ważne było dla nas, aby dodatek do roztworu nawilżającego stanowił optymalne uzupełnienie naszej serii farb ECO-PERFECT-DRY. Oba produkty sprzyjają szybkiemu procesowi drukowania i charakteryzują się trwałą formułą. W połączeniu zapewniają one szczególnie wysoką jakość wydruku i harmonijną produkcję przy niewielkim nakładzie pracy.

 Opracowano na podstawie informacji hubergroup