Kornit Digital przejmie niemiecką firmę Tesoma
4 mar 2022 10:17

Kornit Digital, izraelski producent rozwiązań do druku cyfrowego na tekstyliach, podpisał pod koniec stycznia br. ostateczną umowę dotyczącą przejęcia firmy Tesoma z siedzibą w Lichtenau, Niemcy. Tesoma zatrudnia 100 pracowników i specjalizuje się w rozwiązaniach do suszenia druku, m.in. na szkle i tekstyliach.

Technologia i rozwiązania Tesoma są zbieżne ze strategią firmy Kornit polegającą na dodaniu inteligentnych systemów automatyzacji do jej rozwiązań w produkcji na żądanie. To uzupełnienie powinno umożliwić poprawę produktywności, optymizację jakości i redukcję całkowitego kosztu posiadania, wszystko to w bardziej zrównoważonym środowisku produkcyjnym – podkreślają obie firmy.

Kornit zamierza przekształcić proces produkcyjny w celu stworzenia bardziej zrównoważonego systemu druku na żądanie. Cyfryzacja procesu produkcji jest niezbędnym filarem naszej strategii i przejęcie Tesomy pozwoli nam na dalsze przyspieszenie transformacji tego przemysłu, z innowacyjnymi i zrównoważonymi rozwiązaniami do produkcji tekstyliów na żądanie – stwierdził Ronen Samuel, CEO Kornit Digital.

Podczas konferencji z inwestorami 15 lutego sprecyzował: Nie wszystkie produkty, które sprzedaje Tesoma, są przeznaczone na rynek tekstyliów. Stopniowo będziemy zmieniać działalność Tesomy, ukierunkowując ją na ten rynek. Będą produkty, które zintegrujemy z naszymi rozwiązaniami i takie, które będą powiązane z naszymi rozwiązaniami.

Akwizycja powinna zostać sfinalizowana do 1 kwietnia br.

Opracowano na podstawie graphiline.com

error: Kopiowanie zabronione!
cript>