Branża poligraficzna wspiera Ukrainę
8 mar 2022 10:38

Przedstawiciele branży druku w Wielkiej Brytanii odpowiedzieli na apel dyrektora firmy Vism, aby wesprzeć obywateli Ukrainy.

Dan Tyler, dyrektor zarządzający Vism, firmy mającej swoje biura we Lwowie, a także w Londynie, systematycznie publikował informacje na LinkedIn w miarę zaostrzania się sytuacji w Ukrainie. Obecnie spółka zainicjowała utworzenie sieci logistycznej przeznaczonej do zbierania i wysyłania przedmiotów pierwszej potrzeby i leków, z wykorzystaniem  kontaktów Vism w Ukrainie i Polsce. Utworzono również witrynę internetową zawierającą informacje o drukarniach i dostawcach branżowych, którzy zgłosili się na ochotnika do zbierania darów z listy potrzeb zamieszczonej na portalu.

Firmy przekazują wpłaty i towary do magazynu w Gravesend w hrabstwie Kent, skąd spółka Outdoor Logistics UK zapewnia dalszy transport do Polski. Organizacja transportu jest również wspierana przez globalnego dostawcę logistycznego DSV. Osoby kontaktowe w Polsce oraz organizacjach wolontariackich we Lwowie przekazują dary za granicę i rozpoczynają proces dystrybucji do potrzebujących.

Dan Tyler powiedział: To wszystko szybko się rozwinęło. Na początku tygodnia rozpocząłem współpracę z osobą kontaktową we Lwowie, aby zebrać środki na zakup leków i innych niezbędnych rzeczy. Pomogliśmy ludziom w Holandii i we Francji w przekazywaniu darów, które zebrali dla Ukrainy, a teraz pracujemy jako zespół wolontariuszy w Wielkiej Brytanii i Europie, aby dowozić tak wiele niezbędnych rzeczy, jak to możliwe. Matt z Outdoor Logistics UK zwrócił się do mnie na LinkedIn, gdy zobaczył mojego posta i szybko zdaliśmy sobie sprawę, że jest wiele osób chętnych do pomocy i że możemy szybko coś wspólnie zorganizować. Ludzie z DSV zaoferowali pomoc, a teraz całą akcja znacznie przyspieszyła – dodał.

Stworzona została również strona internetowa Go Fund Me, którą zarządza Fespa UK, dzięki czemu organizatorzy mogą kupować dodatkowe przedmioty i dołączać do przesyłek. Aby uzyskać więcej informacji na temat przekazywania darowizn, pomocy przy zbiórkach, warto sprawdzić, jakie produkty są aktualnie najbardziej potrzebne; można też przekazać darowiznę finansową poprzez stronę internetową  www.printforukraine.co.uk.

Opracowano na podstawie informacji portalu Print Week