Nowy papier DTM Print w pakiecie z OKI Pro10
10 mar 2022 12:22

DTM Print, międzynarodowy dostawca OEM oferujący rozwiązania do specjalistycznych systemów druku, wprowadza nowy materiał DTM DryToner Paper Semi-Gloss Color Coated, dołączając go do drukarek etykiet OKI Pro1040 i Pro1050 LED i oferując w specjalnym pakiecie.

Do 31 marca 2022 r. klienci, którzy kupią jedno z wymienionych urządzeń drukujących, otrzymają 3-letnią gwarancję zamiast oferowanej wcześniej12-miesięcznej. Do każdego zamówienia dodawany jest także papier DTM DryToner Semi-Gloss Color Coated w wybranym przez nabywcę kolorze.

Pod marką „Genuine DTM Label Stock” DTM Print oferuje szeroką gamę podłoży do druku etykiet. Powierzchnia nowego materiału etykietowego może być pokryta wieloma kolorami oraz została zaprojektowana specjalnie pod kątem zwiększonej przyczepności do kartonu, metali i większości tworzyw sztucznych. Nowy produkt to powlekany maszynowo, bezdrzewny papier z półbłyszczącym wykończeniem, które sprawia, ze powierzchnia staje się wyjątkowo odporna na ścieranie i działanie wody. Materiał wierzchni jest wykonany z papieru z certyfikatem FSC. Podłoże nadaje się do drukowania za pomocą zwykłych maszyn drukujących z suchym tonerem takich jak kolorowa drukarka DTM CX86e i oczywiście seria urządzeń Pro10 firmy OKI. Obecnie wszystkie modele są dostępne w sprzedaży.

DTM DryToner Semi-Gloss Color Coated to idealny materiał etykietowy dla grup produktów, które zawierają nieco inne wersje każdego produktu, np. suplementy diety. W przypadku tych zastosowań etykiety są zwykle zaprojektowane w tym samym ogólnym motywie kolorystycznym, który pasuje do określonej tożsamości firmy lub produktu, ale różnią się nieznacznie nazwą produktu, logo, listą informacji lub innymi elementami projektu.

Powierzchnia etykiety może być wstępnie zadrukowana z pełnym spadem we wszystkich kolorach CMYK. Możliwe są również nadruki wielokolorowych wzorów takich jak tęcza lub bloki kolorów. Korzystając z powlekanego materiału papierowego firmy DTM Print producenci uzyskują w pełni kolorowe etykiety, co nie tylko pozwala zaoszczędzić toner, a tym samym koszty, ale także umożliwia zadrukowanie etykiet z pełnym spadem. Drukowanie z pełnym spadem na maszynach laserowych nie jest zalecane, ponieważ toner dosłownie „spada” z krawędzi etykiety i ostatecznie skraca żywotność maszyny drukującej. Urządzeniem rekomendowanym do wykańczania etykiet polecanym przez producenta jest DTM LF140e, które w razie potrzeby może laminować, przycinać do kształtu, nacinać i przewijać gotowe etykiety.

Więcej informacji na temat nowego materiału etykietowego oraz pakietu OKI Pro10 można znaleźć na stronie internetowej firmy DTM.

Opracowano na podstawie informacji firmy DTM