Ricoh i Durst rozszerzają współpracę
10 mar 2022 11:52

Firma Ricoh Europe podpisała przełomową umowę z Durst Group AG. Kontrakt o wartości 50 milionów euro dotyczy technologii głowic drukujących.

Jako jeden z wiodących producentów zaawansowanych technologii druku cyfrowego, firma Durst Group używa atramentowych głowic drukujących Ricoh Gen 5 wykorzystując je w systemach druku na tekstyliach Alpha oraz Durst P5. Przeznaczone do druku wielkoformatowego modele wchodzące w skład serii Durst P5 to zdaniem wielu użytkowników najbardziej udane, wydajne i wszechstronne maszyny tego typu na rynku. W ramach nowej umowy głowice drukujące Ricoh będą dalej rozwijane na potrzeby kolejnych systemów drukujących Durst przeznaczonych do różnych obszarów zastosowań.

Zarówno Durst, jak i Ricoh wspólnie dążą do zapewnienia długotrwałej wydajności oferowanych urządzeń. W ostatnich latach obie firmy zintensyfikowały współpracę i za pomocą serii Durst Alpha stworzyły wyjątkowo stabilny i elastyczny system drukowania, zwłaszcza w obszarze cyfrowego druku na tekstyliach. Choć osiągnięcie końcowego rezultatu może wydawać się proste, uzyskanie maksymalnej jakości i wydajności wymagało starannego opracowywania atramentu, a także rygorystycznych testów przeprowadzonych na tysiącach głowic drukujących.

Dr Christian Compera, Global General Manager of Ricoh’s Industrial Print business, Ricoh, mówi: Partnerstwo pozwoli nam rozwijać głowice drukujące w sposób bardziej skoncentrowany na rzeczywistych wymaganiach użytkowników. Łącząc zespoły projektowe Ricoh i Durst mamy wspólny cel, jakim jest ciągłe ulepszanie całego systemu drukowania, co ostatecznie przynosi korzyści klientom.

Christoph Gamper, CEO and co-owner Durst Group, dodaje: W umowie potwierdzamy i kontynuujemy podejście oparte na współpracy z Ricoh. Rozszerzenie tej kooperacji umożliwia nam skrócenie czasu wprowadzania na rynek nowych systemów druku, ponieważ wspólnie pracujemy nad doskonałą interakcją atramentów i podłoży w głowicach drukujących. Pozwala nam to nie tylko osiągnąć maksymalną jakość i wydajność druku, ale także gwarantuje niezawodność i dłuższą żywotność maszyn. Daje to naszym klientom jasną podstawę do podejmowania decyzji inwestycyjnych, bez czynnika ryzyka związanego z głowicą drukującą.

Wiedza techniczna, jaką posiadają specjaliści Ricoh i Durst, pozwoli efektywnie pracować nad nowymi rozwiązaniami w ramach głowic drukujących i maszyn, które mają otworzyć potencjał technologii atramentowej. Obecnie badane są nowe sposoby wykorzystania technologii i materiałów do druku atramentowego w celu coraz bardziej zrównoważonej produkcji, np. zmniejszenia zużycia energii podczas suszenia. Dalsze wspólne inicjatywy obu firm zostaną ujawnione w nadchodzących miesiącach.

Opracowano na podstawie informacji Futureprint