Duplo na pomoc uchodźcom z Ukrainy 
23 mar 2022 13:39

Podczas tegorocznych Międzynarodowych Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays Warsaw w Nadarzynie firma Duplo Polska będzie aktywnie kontynuowała pomoc uchodźcom z Ukrainy, w którą włączyła się już jakiś czas temu. Ulokowani są oni w halach sąsiadujących z pawilonami przeznaczonymi na targi, co skłoniło kierownictwo firmy do tego, by wesprzeć ludzi, którzy znaleźli tam schronienie. Zaproponowała ona swoją pomoc m.in. w zakresie druków i aplikacji dla uchodźców, przede wszystkim dla dzieci.  

W Nadarzynie ma znaleźć się kilka tysięcy osób, więc każdy rodzaj pomocy jest tam potrzebny – mówi Gabriela Swat, dyrektor generalna Duplo Polska. - Wpadliśmy więc na pomysł, by oprócz wolontariatu, który świadczymy gdzie indziej, organizatorów tego miejsca wesprzeć w zakresie druków i aplikacji, które będziemy prezentować i realizować na naszym stoisku podczas targów. Znajdą się wśród nich m.in. różnego rodzaju materiały dla dzieci, które każdego dnia po targach będziemy dostarczać do hal dla uchodźców, ale także dla pobliskich gminnych ośrodków, gdzie również ulokowane są osoby z Ukrainy. Do swojego pomysłu przekonaliśmy inne firmy i wystawców targów RemaDays Warsaw i bardzo cieszymy się z faktu, że nam się to udało. Wspólnie będziemy mogli dostarczyć rzeczy, które być może nie są artykułami pierwszej potrzeby, ale – jak zdążyliśmy się zorientować – będą bardzo przydatne dzieciom i ich rodzicom.   

Firma przygotuje i dostarczy różnego rodzaju drukowane i szyte na maszynach Duplo kolorowanki, figurki 3D do kolorowania farbami plakatowymi oraz puzzle. Te dwa ostatnie produkty wycinane będą na stole tnącym z oferty Duplo. Przekaże również kredki i flamastry, a także ulotki informacyjne oraz kupony z informacjami i QR kodami organizacji, które pomagają uchodźcom.

 Opracowano na podstawie informacji firmy Duplo Polska