Canon przejmuje Edale
5 kwi 2022 10:38

Firma Canon i jej oddział Canon Production Printing poinformowały o zakupie brytyjskiego producenta wyposażenia dla sektora opakowaniowego Edale.

Edale produkuje rozwiązania do druku i przetwarzania dla sektora etykiet  i opakowań takie jak: maszyny cyfrowe, fleksograficzne, wklęsłodrukowe i hybrydowe, linie produkcyjne opakowań kartonowych i etykiet, krajarki płaskie oraz urządzenia do finishingu.

Firma eksportuje 75 proc. swoich wyrobów i współpracuje na zasadach OEM z różnymi producentami. Współpraca z firmą Canon trwa od 2018 r.; Edale dostarcza moduły do transportu taśmy, do druku konwencjonalnego i do uszlachetniania dla gamy maszyn inkjet UV LabelStream 4000.

Ta ścisła współpraca pozwoliła nam docenić wartość ich zdolności oraz doświadczenie ich zespołu w zakresie druku i przetwarzania dla sektora etykiet i opakowań – mówi Mick Asada, prezes i dyrektor generalny Canon Production Printing.  – Chcemy jak najszerzej wykorzystać olbrzymi potencjał tej współpracy i nie wątpimy, że przyczyni się to do zrealizowania ambicji Canon stania się głównym graczem w dziedzinie cyfrowych innowacji w sektorze opakowań.

Przeżyliśmy okres ekscytującego wzrostu i uważam, że wsparcie pierwszoplanowego światowego gracza jest kluczowe, by umożliwić nam kontynuowanie tej drogi w przyszłości -  stwierdził Grahame Barker, prezes Edale.

Edale będzie funkcjonować pod własną nazwą i będzie niezależnie zarządzana.

Opracowano na podstawie graphiline.com