Graham Tweedale dyrektorem operacyjnym Xaar
7 kwi 2022 11:35

Xaar, jeden z wiodących producentów technologii druku atramentowego, poinformował o mianowaniu ​​Grahama Tweedale’a na stanowisko dyrektora operacyjnego, podlegające dyrektorowi generalnemu Johnowi Millsowi.

Dołączając do firmy Xaar w 1997 r. jako technik w zespole badawczo-rozwojowym, Graham Tweedale pomagał w opracowywaniu rozwiązań do druku atramentowego pierwszej generacji. Spędził pięć lat w Szwecji, pracując w pierwszym zakładzie produkcyjnym Xaar, zanim wrócił do Wielkiej Brytanii, aby założyć i otworzyć fabrykę Huntingdon w 2007 roku.

Graham zajmował wyższe stanowiska kierownicze w Xaar i z powodzeniem kierował wieloma programami o krytycznym znaczeniu dla biznesu oraz nadzorował wprowadzanie nowych produktów. Ostatnio, jako dyrektor generalny działu głowic drukujących, odegrał kluczową rolę w opracowywaniu i wdrażaniu najnowszej strategii, w tym w uruchomieniu platformy ImagineX i jej opartego na współpracy podejścia do rozwoju.

Graham Tweedale powiedział: Jestem dumny i podekscytowany, że zostałem mianowany COO Xaar, zwłaszcza że stało się to w tak ważnym momencie ewolucji technologii atramentowej. Nasza kreatywność, pasja i towarzyszenie klientom w rozwoju sprawią, że Xaar będzie odgrywać wiodącą rolę w uwolnieniu potencjału maszyn atramentowych.

John Mills, dyrektor generalny Xaar, tak skomentował awans: Jestem zachwycony mianowaniem Grahama na stanowisko COO i życzę mu dalszych sukcesów w tej nowej roli, ponieważ pracujemy nad zapewnieniem zrównoważonego wzrostu i jak najszerszych możliwości druku atramentowego, jakich oczekują nasi klienci.

Opracowano na podstawie informacji firmy Xaar