Agfa-Gevaert przejmuje Inca Digital Printers
20 kwi 2022 13:28

20 kwietnia br. Agfa-Gevaert Group poinformowała o planach przejęcia firmy Inca Digital Printers po spełnieniu i uzyskaniu wymaganych warunków oraz zgód. Przejęcie wzmocni pozycję firmy Agfa na rynku wysokonakładowego druku cyfrowego i pozwoli jej dodatkowo skoncentrować się na segmencie druku opakowaniowego.

Przejęcie firmy Inca to ważny krok w transformacji Agfy. Druk cyfrowy jest dla grupy motorem rentownego wzrostu o ogromnym potencjale, który dzięki przejęciu firmy Inca jeszcze przyspieszy - powiedział Pascal Juéry, prezes i dyrektor generalny grupy Agfa-Gevaert.

Inca Digital Printers z brytyjskiego Cambridge to wiodąca firma zajmująca się opracowywaniem i produkcją zaawansowanych, wysokonakładowych technologii do zadruku i produkcji oznaczeń i ekspozytorów oraz dla szybko rozwijającego się cyfrowego druku opakowań. Inca to idealny partner dla firmy Agfa, oferujący komplementarne portfolio rozwiązań w najwyższym standardzie oraz solidną platformę technologiczną, która umozliwi wprowadzenie na rynek opakowań wytrzymałych maszyn do drukowania w jednym przebiegu.

W ramach akwizycji Agfa przejmie portfolio aktualnie produkowanych szybkich drukarek wieloprzebiegowych, a także rozbudowany serwis; nowo zaprojektowaną linię drukarek jednoprzebiegowych dla szerokiej gamy opakowań, a także szyty na miarę silnik drukujący w linii, tworzony wspólnie z czołowym producentem maszyn do tektury falistej, firmą BHS Corrugated.

Stephen Tunnicliffe-Wilson, dyrektor generalny i dyrektor technologiczny w Inca Digital Printers: Przejęcie przez firmę Agfa pozwoli nam połączyć naszą wspólną wiedzę technologiczną i umożliwi nam osiągnięcie pozycji czołowego światowego producenta cyfrowych maszyn opakowaniowych. Nasza nowa firma macierzysta wykazała się długofalowym zaangażowaniem w rozwój rynku druku cyfrowego, jesteśmy więc z niej niezwykle dumni i cieszymy się, że staniemy się częścią rodziny Agfa.

Vincent Wille, prezes działu Digital Print & Chemicals firmy Agfa, komentuje: Połączenie know-how produkcyjnego firmy Inca Digital z wiedzą techniczną, obecnością na całym świecie i doskonałą siecią serwisową Agfy pozwoli zaoferować naszym klientom niezrównane rozwiązania do druku i płynnie dostosowywać się do ich potrzeb w tej szybko ewoluującej przestrzeni. Inwestycja ta wykorzystuje i umacnia naszą pozycję na rynku szerokoformatowego druku wysokonakładowego jako całości, a szczególnie w obiecującym segmencie opakowań.

Opracowano na podstawie informacji firmy Agfa