Targi Książki w Krakowie z najważniejszą nagrodą branży eventowej  
3 maj 2022 10:00

Targi w Krakowie otrzymały 2 nominacje i 2 statuetki w 10. jubileuszowej edycji konkursu MP Power Awards 2021.

Celem konkursu MP Power Awards poświęconego branży eventowej jest wyróżnienie najlepszych eventów i projektów związanych z event marketingiem, wskazanie miejsc ze szczególnym potencjałem eventowym oraz wyróżnienie osobistości i ekspertów branży. To najważniejsze nagrody branży spotkań, które są przyznawane co roku podczas uroczystej Gali MP Power Night.

W części konkursu MP Power 12 w kategorii DMC/PCO statuetkę otrzymała wiceprezes Targów w Krakowie Ewa Woch, która odbierając nagrodę powiedziała: (…) tę nagrodę będę traktowała jako nowe otwarcie, nową przyszłość, taki optymistyczny akcent na najbliższe lata dla całej branży.

 W Plebiscycie MP Power 12 wybrane zostały osoby, które w 2021 roku angażowały się w działania na rzecz branży eventowej, profesjonalistów osiągających sukcesy zawodowe w swojej specjalizacji, wyróżniających się wysokim poziomem etyki zawodowej oraz jakością działania, a także działające na rzecz rozwoju rynku i kreowania dobrych praktyk we współpracy pomiędzy podmiotami działającymi w branży spotkań i wydarzeń.

W części konkursu Meeting Planner Project w kategorii Targi statuetkę otrzymały Targi w Krakowie za Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie.

W 2021 r. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie po raz pierwszy odbyły się w dwóch przestrzeniach: stacjonarnej i wirtualnej, a nowością była Telewizja Targowa, w której rozmowy poprowadzili czołowi dziennikarze literaccy. 282 wystawców, 300 autorów, 25 000 odwiedzających, 65 300 użytkowników platformy targowej, 302 akredytowanych dziennikarzy i blogerów, 113 godzin wydarzeń towarzyszących, m.in.: Spotkania z fantastyką, Festiwal Książki Górskiej i Turystycznej, Dziecięca Strefa Warsztatowa, Strefa Gier, Strefa Lema, Sparing Tłumaczeniowy, Salon Komiksu, szkolenia, spotkania branżowe, wystawy – tak w skrócie można podsumować targi, które co roku sprawiają, że tysiące ludzi sięga po książki.

Przyznane nagrody są zwieńczeniem ciężkiej pracy w trudnym dla całej branży 2021 roku. Targi w Krakowie nie mogły sobie wymarzyć lepszego podsumowania. Nie zamierzają jednak spoczywać na laurach. W 2022 rok firma weszła mocno i pewnie. W myśl obranej strategii #365 oprócz targów proponuje wystawcom i odwiedzającym możliwość udziału w licznych webinarach, podcastach, szkoleniach, warsztatach i wielu innych działaniach. Kalendarz targów obfituje w wiele nowości, które już niebawem zostaną zrealizowane. 

Opracowano na podstawie informacji Targów w Krakowie