Magia kolorów i tkanin: najnowsze innowacje w świecie tuszu od Kornit
9 maj 2022 07:00

 

Każdy profesjonalista zajmujący się drukiem wie, że tusz jest równie ważny jak systemy i technologie, które go wykorzystują. Najwyższej jakości tusz może zapewnić doskonałe rezultaty, natomiast ten bardziej problematyczny może przysporzyć wielu frustracji, nie tylko firmom, lecz także klientom. Chcąc utrzymać naszą innowacyjność, wkładamy wiele wysiłku w rozwijanie produktów Kornit oraz rozwiązywanie problemów nękających naszą biznesową społeczność.

Precyzja i synergia mają kluczowe znaczenie w kreowaniu niesamowicie żywych projektów. Poniżej przedstawiamy to, co wyróżnia nasze tusze, a przy okazji ogłaszamy kilka wyjątkowych nowości.

Biały rycerz: korzystanie z białego tuszu na kolorowych tkaninach

Specjaliści w dziedzinie druku wiedzą, że jednym z największych wyzwań jest stosowanie białego tuszu na kolorowych tkaninach. Proces ten jest uznawany za niemożliwy bez wzbogacenia go o dodatkowe etapy lub naruszenia efektu końcowego. Jest to wyjątkowo niefortunne zjawisko, gdyż biały druk jest bardzo popularny i wyróżnia się na ciemnym tle.

Na szczęście mamy na to sposób. Nowa technologia MAX od Kornit jest pierwszym takim rozwiązaniem, które pozwala na biały druk spotowy na kolorowych i ciemnych tkaninach. To rewolucyjne rozwinięcie technologiczne otwiera furtkę do wielu możliwości, pozwalając producentom na znaczne rozszerzenie oferty przy jednoczesnym zoptymalizowaniu przepływu pracy. Innymi słowy, możliwości są nieograniczone. Ta przełomowa funkcjonalność pozwala na użycie różnorodnych rodzajów tkanin i daje możliwość wdrożenia bardziej kreatywnego i ekonomicznego procesu. Czy jesteś gotowy wynieść swoje projekty na zupełnie nowy poziom?

Nowe i neonowe: szersza paleta żywych kolorów i tkanin

Firma Kornit Digital od zawsze dokłada wszelkich starań, aby rozszerzać swoją gamę kolorów i dostępnych tkanin. Najnowsze produkty obejmują jasne, żywe, neonowe kolory, które od kilku lat zyskują na popularności i raczej szybko nie przestaną być modne. Takie tkaniny, jak nylonowy splot płócienny wykorzystywany np. w odzieży sportowej, strojach kąpielowych i ubraniach plażowych, w połączeniu z neonowymi kolorami dostarczają nowych możliwości w stylizacjach fitness. To nie tylko dodatek kreatywny, lecz także strategiczny. Firmy powinny poważnie rozważyć wprowadzenie neonowego tuszu do swojej oferty kolorystycznej, upewniając się, że jest to produkt o najwyższej jakości.

Drukuj na zielono: ekologiczne zestawy tuszów

Prawdziwy koszt druku tekstylnego zawiera cenę środowiskową, którą wszyscy płacimy. Zestawy tuszów Kornit pomagają producentom minimalizować negatywny wpływ na środowisko naturalne poprzez spełnienie najbardziej rygorystycznych i zaawansowanych standardów zrównoważonego rozwoju. Przedstawiamy ekologiczny tusz Robusto z certyfikatem Eco-Passport od Oeko-Tex oraz GOTS.

Przejście na zrównoważony tusz to właściwy krok, nie tylko z punktu widzenia ekologii, lecz także z powodów biznesowych. Konsumenci wymagają, aby świat mody uwzględniał kwestię ochrony środowiska, a 70 proc. osób odwiedzających sklepy chce wiedzieć, czy kupowane ubrania są wykonane ze zrównoważonych materiałów. Czołowe marki wybierają producentów, którzy są w stanie wesprzeć ten szczytny cel i dać im możliwość wyróżnienia się na tle konkurencji.

Nie ma żadnych wątpliwości, że zrównoważony rozwój zmienia branżę mody. To właśnie ekologiczny tusz pozwala przekształcić tkaniny pochodzące z recyklingu w prawdziwą sztukę, minimalizując jeszcze bardziej ślad węglowy.

Precyzja druku: dopasowanie barw i jednolite rezultaty

Skoro jesteśmy przy czołowych markach – kolejnym kluczowym elementem w ich przypadku jest dopasowanie barw, a to dlatego, że kolory poszczególnych marek muszą spełniać konkretne wytyczne. Jest to bardzo ważny aspekt w druku tekstylnym, dlatego producenci poszukują technologii i materiałów, które pozwalają na każdorazowe spełnienie tych samych wymogów, dostarczając końcowy produkt, który zawsze wygląda tak samo i oferuje te same, żywe kolory, niezależnie od etapu produkcji. To kolejna korzyść, na której Kornit Digital skupia swoje wysiłki i którą zawsze z dumą dostarcza swoim klientom.

Pamiętaj, że nie liczy się tylko wierne odwzorowanie barw, lecz także dokładne powielenie tego efektu na prawie każdej tkaninie, w tym także na tych najdelikatniejszych, gdyż nawet one zasługują na najwyższą jakość.

Nowe technologie, nowe możliwości!

Wszystkie powyższe korzyści, a także wiele innych, oferuje najnowszy system Presto MAX. Napędzane przełomową technologią MAX rozwiązanie Presto pozwala drukować żywe kolory, pokonywać największe przeszkody w druku cyfrowym oraz uzyskiwać żądane rezultaty na szerokiej i niespotykanej dotychczas gamie tkanin w ramach płynnego i bezproblemowego procesu drukowania.

Nie możesz już się doczekać, aby zobaczyć tę niesamowitą technologię w akcji? Trudno się temu dziwić. Umów się na prezentację systemu Presto MAX na żywo już teraz.

Odkryj technologię MAX firmy Kornit Digital na targach FESPA w hali 27, stoisko 27-D60. Aby uzyskać więcej informacji, kliknij tutaj.