Fujifilm podsumowuje rok 2021-22
12 maj 2022 12:27

Rok obrotowy 2021-22 firmy Fujifilm był najlepszym w historii globalnej sprzedaży maszyn Jet Press, natomiast wczesny sukces właśnie wprowadzonej serii Revoria w wybranych krajach Europy dodatkowo zwiększa jej rosnące kompetencje lidera rynku komercyjnego druku cyfrowego.

Przy ponad 50 nowych instalacjach maszyn Jet Press na świecie w latach 2021-22 – z czego 14 z nich w Europie – ostatni rok obrotowy firmy Fujifilm był niezwykle udany dla jej segmentu komercyjnego druku atramentowego. Nie jest zaskoczeniem, że sprzedaż atramentu Jet Press także wzrosła, osiągając w Europie 140 proc. w porównaniu z okresem 2019-20, ostatnim rokiem w dużej części niedotkniętym pandemią COVID-19.

Ponadto, od czasu swojej premiery we wrześniu 2021 roku podczas wydarzenia Peak Performance Print w Brukseli, maszyna Revoria Press PC1120 firmy Fujifilm także cieszy się wyjątkową popularnością, zważywszy na 20 instalacji urządzeń w niewiarygodnie krótkim czasie na początkowym obszarze sprzedaży obejmującym Niemcy, Austrię, Włochy, Hiszpanię i Portugalię. Ten impet będzie coraz większy, kiedy w nadchodzących miesiącach dostępność maszyn zostanie rozszerzona na kolejne europejskie kraje.

Firma Fujifilm ściśle współpracuje z lokalnymi dealerami, aby maksymalnie zwiększyć zasięg rynkowy serii Revoria od chwili jej wprowadzenia. Mark Lawn, szef działu POD Solutions, Fujifilm Europe, komentuje: Kluczowym elementem naszej dotychczasowej strategii sprzedaży była współpraca z lokalnymi dealerami. Pracujemy również z kilkoma organizacjami mającymi najlepsze powiązania i najbardziej kompetentnymi w branży, które pomagają nam dotrzeć do właściwych klientów. W zamian oferujemy im niezwykle atrakcyjny produkt. Wszechstronność zastosowań maszyny Revoria Press PC1120 w postaci dodatkowych kolorów i obsługiwanych nośników stwarza mnóstwo nowych możliwości.

Taro Aoki, szef działu Digital Press Solutions, Fujifilm Europe, dodaje: Cieszymy się z pasma sukcesów naszej flagowej atramentowej maszyny drukującej w formacie B2 – i jesteśmy równie zadowoleni z tego, jak model Revoria Press PC1120 został przyjęty przez rynek. Firma Fujifilm posiada olbrzymią wiedzę techniczną w dziedzinie technologii tonerowej, ale do niedawna jej produkty były rzadkością w Europie, w związku z czym możliwość zaprezentowania naszych możliwości daje nam wiele satysfakcji.

Jet Press i Revoria to pod wieloma względami uzupełniające się technologie, co potwierdza czwórka europejskich użytkowników naszych maszyn Jet Press w Niemczech, we Włoszech i w Portugalii, którzy zainwestowali również w model PC1120 z uwagi na możliwość druku kolorów specjalnych (głównie metalicznych) oraz obsługi ogromnej gamy podłoży.

Te wyjątkowe ostatnie wyniki sprzedaży pokazują, jak szybko rośnie trend w kierunku druku cyfrowego na rynku. Synergie technologii druku cyfrowego firmy Fujifilm – zaprezentowane w maszynach Revoria i Jet Press – tworzą idealne warunki pozwalające wykorzystać ten trend.

Główne cechy Revoria Press PC1120:

  • Prędkość produkcji 120 stron na minutę przy znakomitej jakości w wysokiej rozdzielczości
  • Unikatowa kombinacja opcji podawania i wykańczania zapewnia wspaniałą elastyczność realizacji dowolnych zadań
  • Wiodąca w branży gama kolorów i ulepszeń, w tym jednoprzebiegowy, sześciokolorowy zespół drukujący, który umożliwia zastosowanie oprócz kolorów CMYK do dwóch tonerów specjalnych takich jak złoty, srebrny, bezbarwny i biały* czy różowy

*Dostępny w wybranych krajach

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm

 

 

 

 

 

error: Kopiowanie zabronione!
cript>