FESPA bez restrykcji covidowych
13 maj 2022 09:16

Już za trzy tygodnie targi FESPA Global Print Expo i European Sign Expo 2022 zostaną otwarte w Messe Berlin w Niemczech, miejscu gotowym do wznowienia działalności  branży druku specjalistycznego i oznakowań. Obecnie zakontraktowanych jest 340 międzynarodowych dostawców, w tym wielu kluczowych graczy, jak np. Epson, Fujifilm, HP, MHM i M&R, którzy nie mogli wziąć udziału w ubiegłorocznych targach.

Michael Ryan, szef FESPA Global Print Expo, komentuje: Ekscytacja rośnie w miarę zbliżania się wydarzenia, a niedawna wiadomość, że ograniczenia COVID zostały zniesione w niemieckich obiektach, spowodowała kolejny silny wzrost zainteresowania. Z 340 potwierdzonymi wystawcami targi zostaną otwarte z prawie dwukrotnie większą liczbą firm, w porównaniu z imprezą w Amsterdamie odbywającą się w zeszłym roku. Odwiedzający mogą być pewni, że znajdą produkty i rozwiązania biznesowe, których potrzebują.

Wielu wystawców sygnalizuje wprowadzenie na rynek nowych technologii i materiałów eksploatacyjnych; na targach  będą prezentowane m.in: hybrydowa maszyna atramentowa Jeti Tauro H3300 HS LED oraz Avinci CX3200 firmy Agfa; niezawierająca PVC folia do nadruku cyfrowego Avery Dennison; GTXPro, nowy produkt w gamie przemysłowych drukarek Brother GTX do bezpośredniego drukowania na odzieży; nowy przemysłowy system do druku tekstylnego Reggiani Terra Silver firmy EFI oraz seria 330 oferująca maszyny do wielkoformatowego druku inkjetowego firmy Mimaki.

Durst, Canon, EFKA, Fujifilm, HP i wielu innych również zgłosiło zapowiedzi nowych produktów i aktualizacji technologii, które mają pojawić się na targach. Odwiedzający będą mieli do dyspozycji kompleksowy program wydarzeń na żywo, w tym zupełnie nową strefę konferencyjną Sustainability Spotlight, prezentację aplikacji Associations Pavilion, a także strefy wystroju wnętrz - Printeriors i oklejania pojazdów - Wrap Masters.

Środki ograniczające związane z COVID dla niemieckiej branży eventowej zostały zniesione z dniem 1 kwietnia 2022 r., dzięki czemu wydarzenia FESPA na żywo w Berlinie mogą odbywać się bez ograniczeń dotyczących liczby odwiedzających, dystansu społecznego lub wymogu noszenia masek. W związku ze złagodzeniem przepisów ograniczających dotyczących COVID nałożonych na niemiecki przemysł imprezowy nie ma już żadnych wymagań dotyczących testów ani kontroli, poprzedzających wejście do Messe Berlin lub na wystawę FESPA. Uczestnicy nie muszą wykazywać, że są zaszczepieni, niedawno wyzdrowieli lub mają negatywny wynik testu na COVID-19.

Ulepszone zostaną również procedury związane z zachowaniem czystości, a w halach pojawią się specjalne urządzenia do dezynfekcji. Aby ograniczyć fizyczne punkty kontaktu, odwiedzający będą zachęcani do przechowywania kart wstępu na swoich telefonach.

Bez ograniczeń związanych z COVID-19 oraz z pierwszoligowym składem wystawców możemy wrócić do formuły spotkania, jakiej oczekują profesjonaliści zajmujący się drukiem i oznakowaniami - podsumowuje Michael Ryan i dodaje: Nastrój w naszej społeczności wobec wydarzeń na żywo jest dynamiczny, co znajduje odzwierciedlenie w statystykach dotyczących rejestracji. Atmosfera jest dobra, apetyt na innowacje i zawieranie kontaktów jest silny, nie możemy się doczekać, aby pobudzić ożywienie rynkowe.

Dalsze informacje, w tym również częste aktualizacje dotyczące zdrowia i bezpieczeństwa podczas targów, można znaleźć na stronie wydarzenia.

Opracowano na podstawie informacji organizatora