Fujifilm podpisuje umowę z Color-Logic Inc
25 maj 2022 12:45

Firma Fujifilm poinformowała o umowie z Color-Logic dotyczącej sprzedaży rozwiązania do produkcji efektów metalicznych za pomocą procesów wykorzystujących toner do druku cyfrowego lub druk analogowy.

Zarówno używając srebrnego atramentu lub tonera na białym podłożu, jak i drukując białym atramentem lub tonerem na metalicznym podłożu, Color-Logic System jest pierwszym na świecie systemem komunikacji kolorem, który uwzględnia urządzenie drukujące, atramenty/farby, profil maszyny i powłoki typowe dla danej drukarki. Dostarcza też projektantom, markom, drukarzom i przetwórcom dokładny system komunikacji kolorem i drukowanych zdobień, z którego mogą korzystać.

Maszyna Revoria Press PC1120 firmy Fujifilm posiada wszystkie wymagane certyfikaty, aby za pomocą systemu Color-Logic drukować metaliczne kolory i zdobienia przy użyciu srebrnego atramentu z CMYK na papierze czy też białego atramentu z CMYK na papierze metalicznym.

Richard Ainge, dyrektor ds. technicznych i założyciel Color-Logic: Gama kolorów i jakość druku uzyskane na maszynie były doskonałe. Firma Color-Logic cieszy się z faktu, że wspólnie z Fujifilm może dostarczać klientom drukowane zdobienia.

Fujifilm udostępni również system Color-Logic w innych technologiach druku i opakowań Fujifilm – zarówno analogowych, jak i cyfrowych.

Manuel Schrutt, szef działu opakowań, Fujifilm EMEA, komentuje: Technologie offsetowa, fleksograficzna i cyfrowa firmy Fujifilm już umożliwiają klientom druk szerokiej gamy atrakcyjnych efektów metalicznych, wykorzystując w tym celu atramenty metaliczne albo białe atramenty na metalicznych podłożach. Jednak dzięki Color-Logic System klienci mogą teraz także tworzyć wstępnie zdefiniowaną paletę metalicznych kolorów, którą można zainstalować w aplikacjach do projektowania firmy Adobe. Pozwoli to drukować te palety jako wzorniki kolorów czy katalogi próbek na ich własnych maszynach, a następnie rozdawać je klientom. Zapewni to w 100 proc. wiarygodny system komunikacji kolorem przy tworzeniu efektów metalicznych, który zaczyna się na etapie projektowania procesu, a kończy na samym druku.

Cieszymy się ze współpracy z niekwestionowanym liderem technologii w tej dziedzinie i z zapewnienia naszym klientom jeszcze większej swobody i możliwości.

Opracowano na podstawie informacji firmy Fujifilm