Siegwerk wprowadza nową generację farb
26 maj 2022 09:09

Dzięki nowemu zakładowi produkcyjnemu w Niemczech firma Siegwerk wzmocniła swoją pozycję w Europie, zapewniając szybkie terminy realizacji i wysoką jakość produktów dla swoich klientów w regionie EMEA. Nowa generacja farb Siegwerk NC jest teraz pierwszą serią przeznaczoną do druku opakowań giętkich, produkowaną w tym zakładzie.

Siegwerk, jeden z wiodących światowych dostawców farb drukarskich i powłok do zastosowań opakowaniowych i etykiet, oferuje nową generację farb o symbolu NC, przeznaczonych do produkcji opakowań giętkich, wytwarzanych przy użyciu najnowocześniejszych urządzeń produkcyjnych w siedzibie firmy w Niemczech.

W przypadku nowej generacji produktów formuły zostały zoptymalizowane pod kątem zgodności zarówno z najnowszymi technologiami, jak i aktualnymi trendami rynkowymi. Nowa seria farb NC jest przeznaczona do druku wklęsłego i fleksograficznego na wszelkiego rodzaju opakowaniach giętkich. Wszechstronność i elastyczność systemu sprawiają, że jest to prawdziwie uniwersalne rozwiązanie do drukowania z zastosowaniem laminacji.

W porównaniu z poprzednimi generacjami nowa seria oferuje rozszerzoną funkcjonalność, wyjątkową spójność jakościową i zoptymalizowane właściwości, znacznie poprawiając wyniki drukowania i wydajność - mówi Björn Ewig, kierownik ds. technologii opakowań giętkich w regionie EMEA.

Seria NC oferuje klientom większą elastyczność dzięki zoptymalizowanej wydajności technicznej i wyższej intensywności koloru, umożliwiając jeszcze lepsze dopasowanie do indywidualnych potrzeb. Ze względu na wysoką spójność jakościową uzyskiwaną dzięki w pełni zautomatyzowanej produkcji i zoptymalizowanej kontroli danych procesowych, nowy system wspiera również klientów we wdrażaniu nowych procesów produkcyjnych takich jak drukowanie z rozszerzoną gamą kolorów (np. 7-kolorowymi zestawami), aby proces był bardziej wydajny i oszczędny.

Wraz z nową generacją farb NC firma Siegwerk wprowadziła na rynek pierwszy elastyczny system farb opakowaniowych wytwarzany w zautomatyzowanym zakładzie produkcyjnym zlokalizowanym w Siegburgu. Wszystkie składniki nowej generacji produktów NC są wytwarzane przy użyciu najnowszych technologii produkcyjnych; wdrożono ulepszoną kontrolę danych procesowych, co pozwala na redukcję odpadów materiałowych i zrównoważone pozyskiwanie surowców.

W ciągu ostatnich kilku lat firma zainwestowała znaczne kwoty w automatyzację swojego zakładu produkcyjnego w Siegburgu. Celem modernizacji było usprawnienie procesów, zwiększenie mocy produkcyjnych i wydajności. Dziś zakład Siegwerk jest największym w Europie w pełni zautomatyzowanym zakładem produkcji farb drukarskich, wyposażonym w najnowocześniejsze technologie mieszania.

Dzięki precyzyjnej kontroli wszystkich parametrów procesu nowy przepływ pracy znacznie poprawia wydajność i przenosi spójność produktu na zupełnie nowy poziom - mówi Dirk Weissenfeldt, wiceprezes ds. opakowań giętkich na region EMEA w firmie Siegwerk i dodaje: Dzięki temu możemy jeszcze lepiej sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na stałą i wysoką jakość oraz solidną i szybką dostawę.

Wszystkie działania związane z rozbudową zakładu nie tylko umożliwiły dostosowanie produkcji do najwyższych standardów technicznych, ale są również wyraźnym sygnałem długoterminowego zaangażowania firmy w produkcję w Europie Środkowej. Klienci z regionu EMEA mogą liczyć na wysoką jakość, szybkie czasy realizacji i krótkie łańcuchy dostaw w całej Europie. Jesteśmy zaangażowani w długoterminowe i zorientowane na przyszłość partnerstwa - dodaje Weissenfeldt. Co więcej, produkcja stała się bezpieczniejsza i czystsza; ilość odpadów spadła, generowane są też mniejsze straty rozpuszczalników, co jest w pełni zgodne z programem zrównoważonego rozwoju firmy Siegwerk.

Obecnie firma koncentruje się na poszerzaniu swojej oferty na rynku opakowań oraz umacnianiu pozycji lidera na rynku etykiet i opakowań giętkich, dokładając starań, aby wspierać klientów w zaspokajaniu indywidualnych potrzeb dzięki innowacyjnym rozwiązaniom.

Opracowano na podstawie informacji firmy Siegwerk